ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فرمانده سپاه از مکالمه روحانی و اوباما انتقاد کرد

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران از مکالمه تلفنی حسن روحانی، رئيس‌جمهور ايران و باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا انتقاد کرد و گفت اين مکالمه می‌بايست پس از اقدامات عملی آمريکا صورت می‌گرفت.

به‌گزارش خبرگزاری تسنيم، فرمانده سپاه گفت: "بهتر بود همان‌گونه که برای ملاقات حضوری به اوباما وقت داده نشد، از پذيرش مکالمه تلفنی با اوباما نيز خودداری کرده و چنين اقداماتی به بعد از نشان دادن اقدامات عملی دولت آمريکا و راستی‌آزمايی و صداقت‌سنجی در رفتار عملی‌‌شان موکول می‌شد."

وی تأکيد کرد "رفع کامل تحريم‌ها عليه ملت ايران، آزادسازی دارايی‌های بلوکه و توقيف‌شده ايران توسط آمريکا، دست‌کشيدن از دشمنی‌ها و توطئه‌ها عليه مردم ايران، پذيرش ايران هسته‌ای و عدم سنگ‌اندازی در اين مسير" را از جمله مواردی دانست که می‌بايستی در اين مرحله توسط آمريکا انجام شود تا اعتماد ايران جلب گردد.

محمدعلی جعفری، در بخش‌های ديگر سخن خود از عملکرد حسن روحانی و هيئت ايرانی در سفر نيويورک تمجيد کرد و افزود: "با اين وجود در مسير حرکت دولت ممکن است اشتباهات تاکتيکی مانند همين مکالمه تلفنی با اوباما صورت بگيرد که قابل تصحيح و جبران است."

از زمان مکالمه تلفنی اوباما و روحانی، بحث بر سر اين موضوع و اين‌که کدام کشور در مکالمه پيش‌قدم شده است، از موارد بحث‌برانگيز در محافل حکومتی ايران بوده است و گروهی از اصولگرايان تندرو با آن مخالفت کرده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • hamid

  تجمع خانواده‌ها برای جلوگیری از اعدام زندانیان اهل سنت در حالی که هاشمی رفسنجانی و تاج‌زاده درباره واگذاری پست‌های دولتی به اهل سنت صحبت می‌کنند، ۲۶ زندانی اهل سنت کرد به‌رغم اعتراض علما و رهبران سنی کشور در آستانه اعدام قرار گرفته‌اند. خانواده زندانیان در تهران تجمع کردند.

 • sepah birun az syasat

  اکنون که روحانی با پاسخ به موقع به حرکتی تیزهوشانه از سوی اوباما خطر شکست گفت و گو های نیو یورک را از بین برد ،مخالفین رابطه بین امریکا و ایران ( از روس و چین گرفته تا اعراب و برخی اروپایی ها و تند روهای ایرانی و غربی و اپوزیسیون مارکسیست روسی و یا متأثر از ان ) شدیدا به فعالیت افتاده اند تا آنرا با شکست مواجه کنند عده ای به طرز مشکوکی سطح توقعات طرفین را بالا میبرند . شتابزدگی به اندازه تعلل میتواند خطر ناک باشد عده ای به دست و پا افتاده اند تا دل ایرانیان را ببرند با پیشنهاد های دهن آب انداز ، تا ایرانیان احساس کنند که به امریکا نیازی ندارند عده ای دائم اخبار منفی پخش میکنند تا به ایرانیان نشان دهند امریکا همان شیطان بزرگ است و به آمریکایی ها نشان دهند که ایران همان محور شرارت است عده ای دنبال از بین بردن اعتبار روحانی - ظریف هستند و عده ای دنبال از بین بردن اعتبار روی کرد اوباما - کری هنوز اتفاقی نیفتاده ، هنوز معلوم نیست رابطه ای برقرار شود ، هنوز معلوم نیست که نیت واقعی رهبران ایران و رهبران امریکا از مذاکرات چیست ، هنوز معلوم نیست چه کسی بازی میکند و چه کسی صداقت دارد هنوز دیوار بی اعتمادی بلند است برای اینکه هنوز اقدامی عملی انجام نشده ! پس چرا این مخالفین رابطه این قدر دست پاچه هستند؟ جواب روشن است تابو شکسته است این رابطه ضروری است هر چه دیر شود ناممکن تر میشود مخالفین سود کلانی میبرند از عدم وجود این رابطه بدون شتابزدگی و بدون ضیق وقت باید دو طرف گام به گام این رابطه را برقرار و مستحکم کنند فضای اعتماد سازی با بده و بستان و ایجاد شرایط برد- برد ممکن میشود شاید الان وقت ان باشد که روحانی پیشنهاد روزانه یک میلیون بشکه نفت به قیمت ارزان( ونزوئلا ) به امریکا و کمپانی های آمریکایی بدهد اگر چه ممکن است این حرکت در نگاه اول زیرکی تلقی شود در جهت از بین بردن تحریم ها ولی لابی های مقتدر نفتی در امریکا را فعا ل خواهد کرد هر اقدام عملی از سوی روحانی میتواند چندین برابر به سرعت این پروسه بیفزاید چون اباما به نسبه گامهای بزرگتری برداشته از هیاهوی چپ های روسی و راست های افراطی در هیچ کجا نترسید متا سفانه زمان برای رفع سو ظن از اسرائیل کافی نیست ، سالها کار میخواهد یا اقدامات فوق تصور مثل حرکت انوار سادت یا مخملباف ، اما رفع سو ظن از اوباما و کری بسیار آسانتر است .فقط یک اقدام عملی مثل حرکتی متهورانه در شطرنج لازم است ! زمان حرف زدن گذشته است . از ظرفیت همگان استفاده کنید ، تیمی از مشاوران صاحب نظر امریکا شناس مثل ولی نصر ، ابراهیم یزدی ، منصور فرهنگ ، سلامتیان ، امیر احمدی ، امیر انتظام و دکتر زیبا کلام و هرمیداس با وند و ..... میتواند در تدوین حرکت های بعدی بسیار مو ثر باشد . هر فرصت سوزی دیگری خطایی نابخشودنی است تا امتحان نکنید چه گونه میتوانید مطمئن باشید اگر قرار باشد پراگماتیسم سیاسی کار کند الان زمان ان است

 • بهنام

  با این حساب سیزده آبان هم سر جاشه و شعار مرگ بر آمریکا میدن . اینجاست که میگویند ( شاه می بخشه و وزیز نمی بخشه )

 • Majid

  و کیست که نداند که آزادسازی دارایی‌های بلوکه و توقیف‌شده فرمانده و فرمانبران (ونه «ایران» به  قول این فرمانده؟!؟) است که هم ایشان و هم جمیع اینگرایان و اونگرایان لاک پشتی  و یا تندرو را به کنار آمدن با شیاطین آمریکایی بزرگتر از خود انداخته و گر نه مصالح ملت ایران  و و وضع مردم فلاکت زده ایران همواره از دیدگاه این مکاران سپاهی و یا غیر سپاهی «کشک»  بوده و هست وخواهد بود. اما مردم را راحت گول توان زد و نه خدا را هرگز. که خدا هم خالق  ریش و پشم در برون است و هم خالق کشک در درون. جل الخالق.