ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پيشنهاد مجلس ايران برای حذف ۳۰ درصد از یارانه‌بگیران

احمد توکلی، عضو کميسيون برنامه

احمد توکلی، عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس ايران از پيشنهاد اين کميسيون برای اصلاحيه بودجه ۹۲ و حذف سه دهک درآمد بالا که ۳۰ درصد از يارانه‌بگيران را شامل می‌شود، خبر داد.

 به‌گزارش خبرگزاری تسنيم توکلی گفت: "در بررسی اصلاحيه بودجه ۹۲ کميسيون برنامه به دولت پيشنهاد داده که تجديد نظری در پرداخت يارانه نقدی به گروه‌های درآمدی انجام دهد."

وی افزود تجديد نظر در پرداخت يارانه نقدی به دهک‌های درآمدی به‌خاطر کمبود منابع قابل پرداخت برای يارانه‌های نقدی ضروری است.

اين عضو کميسيون برنامه و بودجه با انتقاد از پرداخت يارانه نقدی به افرادی که توان مالی دارند، گفت: "تمام کشورها يارانه‌ها را به صورت هدفمند پرداخت می‌کنند و ايران تنها کشوری است که يارانه سرانه را مورد اجرا قرار داده است."

به‌گفته احمد توکلی، "کسر ۳۰ درصد از يارانه‌بگيران امکان‌پذير است و به همين دليل کميسيون برنامه و بودجه به دولت پيشنهاد کرده تا يارانه نقدی دهک‌های بالای درآمدی را حذف کند."

علی‌محمد احمدی، عضو ديگر کميسيون برنامه و بودجه مجلس ايران در گفت‌وگو با تارنمای باشگاه خبرنگاران در اين‌باره گفت: "تمام اهداف يارانه‌ای اين است که برابری‌های توزيع درآمد تعديل شود و مکانيزمی که ما دنبال می‌کنيم نه از کارآيی برخوردار است و نه از عدالت."

احمدی افزود: "ما در اين کميسيون در حال ارائه پيشنهادی به صورت ماده واحده هستيم که دولت در شش ماهه دوم امسال و برای سال ۹۳ در صورت تداوم هدفمندی که قطعا ادامه می‌دهد حداقل بايد سه دهک از پردرآمدترين افراد جامعه را حذف کند."

وی گفت: "براين اساس دهک‌های هشت، ۹ و ۱۰ يارانه‌بگير و يا به عبارتی ۳۰ درصد يارانه‌بگيران جامعه حذف خواهند شد. "

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.