ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

يک خانه تاريخی در شيراز در آستانه تخريب قرار گرفت

خانه پورنواب که از جمله

خانه پورنواب که از جمله خانه‌های تاريخی متعلق به دوره زنديه در شيراز است به دليل گسترش "حرم شاهچراغ و بين‌الحرمين" در آستانه تخريب قرار گرفته است.

بزرگ‌ کنید
خانه پونواب در شيراز

به گزارش خبرگزاری مهر، فعالان ميراث فرهنگی بر اين باورند که اين خانه زنديه نيز سرنوشتی مانند سرنوشت ۱۰۰ خانه تاريخی ثبتی وغير تبتی که دو سال پيش در طرح بين الحرمين قرار گرفت و تخريب شده بودند، داشته باشد.

۱۶ سال پيش، در طرح بين‌الحرمين با هدف "اتصال شاهچراخ به علا‌ءالدين حسين" هفت هکتار از بافت تاريخی شيراز توسط شهرداری تخريب شد.

بر پايه اين گزارش "خانه پورنواب با وجود داشتن ارزش معماری و تاريخی، هنوز در فهرست ميراث ملی ثبت نشده است، دوستداران ميراث فرهنگی در شيراز بارها خواسته‌اند تا وارد اين خانه شده و اطلاعات تاريخی آن را بررسی کنند اما مالک اين اجازه را نه تنها به دوستداران و فعالان بلکه به کارشناسان ميراث فرهنگی نيز نداده است همچنين اين مالک پيشنهادهای فروش خانه را نيز تاکنون نپذيرفته است."

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.