ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اخراج زابلی‌های چادرنشین از سبزوار

زابلی‌هایی که در چادرهای خود

زابلی‌هایی که در چادرهای خود در اطراف سبزوار زندگی می‌کنند، قرار است از این شهر اخراج شوند.

حسین میردشتی، رئیس پیشین اداره سیاسی اجتماعی فرماندار سبزوار، در گفت‌وگویی که با تارنمای "سبزوارنیوز" داشته؛ خبر داده است طرحی در دست اجرا است که زابلی‌های چادرنشین شهر، مجبور به کوچ اجباری خواهند شد و باید شهر را ترک کنند.

وی دلیل این امر را، "نوع شغل و فرهنگ متفاوت" این افراد دانسته که به گفته او، موجب "ایجاد منظره بسیار نامطلوب در شهرستانی که سالانه میلیون‌ها زائر و مسافر از آن عبور می‌کنند."

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به این تارنمای خبری گفت: "قرار است با سران و بزرگان این چادرها صحبت شود تا با تشویق آن‌ها به مهاجرت نسبت به کوچ اجباریشان از منطقه اقدام شود.

طبق اطلاع‌رسانی که توسط نیروهای انتظامی به بزرگان این چادرها انجام شده، چادرنشینان خواستار یک فرصت زمانی شده‌اند تا نسبت به مهاجرت خود از حاشیه شهر سبزوار اقدام کنند.

بر اساس موازین و اسناد حقوق بشری، تبعیض بر پایه قومیت یا شیوه زندگی محکوم است. دست‌کم شهروندان یک کشور باید بتوانند محل زندگی خود را تعیین کنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Amir

    من واقعا متاسفم برای همچین عملی..اصلا شما از کجا مطمئن هستید این افراد زابلی هستن که به قوم زابلستانی توهین میکنید..در استان سیستان و بلوچستان اقوام زیادی زندگی میکنن..

  • جمشید اول

    موضوع اعمال تبعیض نسبت به این عده از مردم ایران ،تنها منحصر به همین یک مورد نیست!اهالی زابلی تبار در استان گلستان و مرکز آن،گرگان نیز به شکل شدید تری از این برخوردهای ناروا رنج می برند و این حکایت بسیار مسبوق به سابقه است. نظام اجتماعی متاثر از حاکمیتهای غیر ملی در طول تاریخ طولانی سرزمین ما همواره مبلغ و مشوق اشکال گوناگون تبعیض و نابرابری بوده و همچنان نیز هست!

  • مهرای ساغشکی

    مطلبی نوشتم در این باره با عنوان با تاسف فرزندان پهلوانان زابل، آنان که حافظ ایران زمین بوده اند، مورد نژادپرستی/راسیسم گروهی هموطن ناجوانمرد قرا گرفته اند! http://ramu.blogsky.com/1392/07/22/post-106