ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزير صنعت: توليد خودرو ۴۴ درصد کاهش داشته است

محمدرضا نعمت‌زاده، وزير صنعت، معدن

محمدرضا نعمت‌زاده، وزير صنعت، معدن و تجارت ايران اعلام کرد که توليد خودرو در شش ماهه نخست امسال ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش يافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدرضا نعمت‌زاده گفت: "در شش ماهه امسال حدود ۳۰۰ هزار دستگاه سواری توليد شده که نسبت به مدت مشابه ۴۴ درصد کاهش توليد داشته‌ايم."

وی افزود: "برنامه توليد خودروی سواری در سال جاری ۹۰۰ هزار دستگاه است که با وجود کاهش توليد در شش ماهه نخست، دستيابی به اين ميزان توليد کار سختی است و اميدواريم در سال‌های بعد به ظرفيت ۱.۸ ميليون دستگاه خودروی سواری دست بيابيم."

چند روز پيش خبرگزاری فارس خبر داد که در شش ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو به ارزش ۱۶ میلیون دلار صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۹۱ درصد و به لحاظ ارزشی ۹۰ درصد کاهش داشته است.

صنعت خودرو ایران در وضعیت بحرانی قرار دارد. بر اساس گزارش فروردین‌ماه امسال سازمان تولیدکنندگان وسایل نقلیه که معتبرترین سازمان بین‌المللی در این حوزه به‌شمار می‌رود، تولید خودروی ایران در سال ۲۰۱۲ میلادی ۴۰ درصد کاهش داشت و به این ترتیب از نظر کاهش تولید در مقام نخست کشورهای تولیدکننده خودروی جهان ایستاد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.