ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

علیرضا روشن، شاعر ایرانی از زندان آزاد شد

صبح چهارشنبه، ۲۴ مهر، ۱۳۹۲ علیرضا روشن، شاعر و یکی از دراویش زندانی پس از تحمل یک سال حبس در زندان اوین، آزاد شد.

صبح چهارشنبه، ۲۴ مهر، ۱۳۹۲ علیرضا روشن، شاعر و یکی از دراویش زندانی پس از تحمل یک سال حبس در زندان اوین، آزاد شد.

علیرضا روشن، شاعر و از فعالان حقوق دراویش

به گزارش مجذوبان نور، علیرضا روشن، شاعر، روزنامه‌نگار و از فعالان حقوق دراویش با پایان رساندن دوره محکومیت یک ساله‌اش، از زندان اوین آزاد شد.

علیرضا روشن شهریور‌ماه سال گذشته، به اتهام همکاری با سایت مجذوبان نور، همراه با ۱۵ تن دیگر از دراویش گنابادی بازداشت شد و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی پیرعباسی، به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شد. این محکومیت به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی برای او صادر شد. علیرضا روشن را دو ماه در بند انفرادی نگه داشتند و از او بازجویی کردند. او در اعتراض به این بی‌عدالتی‌ها موهای سرش را تراشید.

بنیاد آندره ورده جایزه شعر مقاومت در سال ۲۰۱۳ را به علیرضا روشن اهداء کرد تا از تلاش، پشتکار و خلاقیت او در آفرینش ادبی ستایش کرده باشد. همچنین رادیو زمانه اعلام کرد که نخستین مجموعه شعر علی‌رضا روشن با عنوان «تا تو چند شعر» به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شده است.

اشعار علیرضا روشن در پیوند با زندگی روزانه ما قرار دارد. او به‌سادگی و روانی شعر می‌گوید، از تظاهر و از پیچیدگی‌های بیهوده در کلام پرهیز می‌کند و لحظه‌نگاری‌های تغزلی قابل تأملی دارد.

هم‌اکنون هشت درویش دیگر از فعالین حقوق دراویش و وکلای دراویش در زندان اوین محبوس‌اند که با اتهام‌های گونانون در مجموع به بیش از ۶۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.