ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مونته‌نگرو: اولین رژه افتخار

اولین رژه افتخار دگرباشان جنسی

 روز یکشنبه ۲۰ اکتبر، مونته‌نگرو شاهد اولین رژه افتخار دگرباشان جنسی بود.

۱۵۰ نفر از همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنسیتی‌ها در پودگوریتسا پایتخت کشور مونته‌نگرو، تحت حفاظت پلیس، به خیابان‌ها آمدند و خواستار حضور اجتماعی بیشتر دگرباشان جنسی شدند. پلیس، امنیت تظاهرکنندگان را مقابل گروه مخالف دگرباشان جنسی به عهده گرفته بود؛ اما کار به درگیری پلیس با مخالفان کشید.

تظاهرات‌های افتخار دگرباشان جنسی که پیش از این در منطقه بالکان ناممکن بود، بخشی از تلاش‌های دولت‌های کشورهای مختلف در منطقه بالکان، در نشان دادن تعهد خود به حقوق بشر است. تعهد به پیمان‌های بین‌المللی حقوق بشر و اهمیت دادن به حقوق دگرباشان جنسی، برنامه‌ کشورهای منطقه بالکان را برای پیوستن به اتحادیه اروپا، تقویت خواهد کرد.

جنبش دگرباشان جنسی در منطقه بالکان اگرچه در یک سال گذشته حمایت‌های دولتی اندکی داشته است اما این حمایت‌ها در حد نمایش عمومی کمک به وضعیت حقوق بشر بوده و چالش‌های روبروی این جنبش فرهنگ اجتماعی همجنسگراهراس است که حتی  صحبت از «کشتار دست جمعی همجنسگرایان» می‌کند.

عکس: سیویو پرلویچ، خبرگزاری فرانسه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.