ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نگاهی به گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا درباره پناهجویی در اروپا

در این برنامه گفت‌وگویی داریم با بهروز فراهانی، فعال سیاسی و آشنا به مسائل پناهندگان درباره بحران پناهندگی در اروپا.

همه ساله در ماه‌های سپتامبر و اکتبر، به سبب شرایط خاص جوی و آرامی نسبی دریای مدیترانه، بر شمار پناه‌جویانی که با قایق و کشتی‌های کوچک، خود را به جزایر ایتالیا، مالت یا اسپانیا می‌رسانند افزوده می‌شود.
مقصد نهایی این پناه‌جویان، معمولاًْ این کشورها نیست. آن‌ها به این کشورها می‌آید تا اگر شانس یارشان باشد و گرفتار پلیس نشوند خود را به آلمان، اتریش، هلند یا کشورهای شمال اروپا و حتی انگلستان برسانند.
با افزایش شمار این قایق‌های کوچک، طبعاً بر شمار حوادثی که برای پناه‌جویان در حین راه می‌افتد هم افزوده می‌شود و گاه و بی‌گاه اخبار و گزارش‌هایی از غرق شدن قایق‌های آنان منتشر می‌شود افکار عمومی را متوجه بحران پناه‌جویان در اروپا می‌کند. تنها در ظرف همین چند هفته، در دو حادثه جدا از هم، چند صد نفر از پناه‌جویان کشته شدند.
مرکز آمار اتحادیه اروپا، به تازگی گزارشی از شمار پناه‌جویایی که در شش ماه نخست امسال خود را به کشورهای ۲۷ گانه اتحادیه رسانده‌اند منتشر کرده است. این آمار شامل کلیه ملیت‌ها از جمله ایرانی‌ها می‌شود و بازتاب جنگ‌های داخلی سوریه و بحران بزرگ پناه‌جویان آنجا هم به مانند سال گذشته در گزارش این سازمان دیده می‌شود.
در رابطه با همین موضوع، با بهروز فراهانی، فعال سیاسی و آشنا به مسائل پناهندگان در پاریس گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در زیر می‌شنوید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.