ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درخواست از شورای نگهبان برای اعلام جرم عليه علی مطهری

اسماعيل کوثری، عضو کميسيون امنيت

اسماعيل کوثری، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران از شورای نگهبان خواست تا به‌خاطر آن‌چه که علی مطهری، نماينده اصولگرا درباره انتخابات آزاد گفته بود، عليه وی اعلام جرم کند.

علی مطهری گفته بود شورای نگهبان به طور قطع اجازه شکست اصولگرايان در رقابت‌های سياسی آتی کشور را نمی‌دهد.

وی افزوده بود: "اگر انتخابات کاملا آزاد باشد و نامزدهای اصلاح‌طلب رد صلاحيت نشوند و مشارکت بالا باشد، معمولاً اصلاح‌طلب‌ها پيروز ميدان هستند."

مطهری همچنين گفته بود: "اصولگرايان معمولا در شرايطی پيروز می‌شوند که کانديداهای مؤثر اصلاح‌طلب ردصلاحيت شده و به تبع آن مشارکت مردم پايين آيد، در چنين شرايطی اصولگرايان در رقابت‌های سياسی پيروز می‌شوند."

اسماعيل کوثری درباره سخنان مطهری گفت: "به نظر من اين صحبت آقای مطهری تهمت زدن به شورای نگهبان است و اگر ايشان چنين صحبتی کردند شورای نگهبان بايد عليه آقای مطهری اعلام جرم کند و ايشان را دادگاهی کنند."

کوثری در پاسخ به اين سئوال که برخی معتقدند اگر افراد ردصلاحيت شده در انتخابات شرکت داده شوند مردم به آن‌ها رأی خواهند داد، گفت: "چه کسی گفته با رأی مردم مواجه می‌شوند؟ به نظر من اين دسته از افراد که خائن و خودفروخته هستند و به بيگانگان وابسته‌اند هيچگاه با رأی مردم مواجه نمی‌شوند. "

اين نماينده مجلس با بيان اين‌که نبايد به اين افراد اجازه شرکت در انتخابات را داد، افزود: "پس مسئولينی که وظيفه دارند در اين‌باره قانون را رعايت کنند چکاره‌اند؟ پس قانون را برای چی نوشتند؟ مگر عهد دقيانوس است که هر کسی کانديدا شود و آنگاه مردم به آن‌ها رسيدگی کنند؟"

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • مصطفی بهادری بیرگانی

    غلام همت آنم که زیر چرخ کبود/زهرچه رنگ تعلق گیرد آزاد است هم میهنی فرمود: "آزاد باشد[بدون نظارت شورای نگهبان]. مردم تصمیم میگیرند کی خوب است کی نامناسب." سلام بر شما محبوبیت مهم است؛ ولی داشتن حداقل ها مهم تر؛ اگر مشخص شود که(همچون دوره های قبل) بخاطر ازدواج با همکار یا همچون ملاک های غیر دموکراتیک و عرفی-سنتی رد صلاحیت شوند، یا صرف انتقاد به ولی فقیه (که به بیان آقا دشمنی با ولی نیست) معاند تشخیص داده شوند باید برچیده شود.