ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ادامه گرانی‌ها در ایران و چالش‌های دولت در مبحث اقتصاد

گزارش‌های رسیده حاکی از ادامه روند افزایش قیمت مواد خوراکی و مصرفی در ایران است. در همین ارتباط و برای بررسی این موضوع، زمانه گفت‌وگوهایی با بیژن بیدآباد، اقتصاددان ساکن تهران، رضا حاجی حسینی، روزنامه نگار ساکن سوئد و حمید مافی، روزنامه نگار، ساکن آلمان داشته است.

گزارش‌های رسیده حاکی از ادامه روند افزایش قیمت مواد خوراکی و مصرفی در ایران است. آن‌چنان که خبرگزاری مهر، با استناد به گزارش بانک مرکزی ایران، می‌نویسید که در دوره منتهی به ۱۹ مهرماه سال جاری، قیمت ماست، کره و شیر پاستوریزه، تخم مرغ، برنج، برخی انواع میوه، سبزیجات، گوشت مرغ و چای افزایش یافته است.
همچنین ایسنا، در گزارشی نوشته است که افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیر خام و ۲۱ درصدی فرآورده‌های شیری پیش‌بینی می‌شود. این در حالی است که خبرگزاری فارس طی گزارشی از افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت شیر طی دو سال اخیر و همچنین کاهش سرانه مصرف این محصول به میزان ۲۲ درصد خبر داده است. به گزارش خبرگزاری فارس در هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت به ۳۰ هزار تومان رسیده است.
روزنامه شرق نیز در این باره نوشته است: هزینه‌های معیشتی در ماه‌های گذشته بین ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش داشته و برخی اقلام حتی تا ۲۰۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرده‌اند.
افزایش قیمت‌ها تنها محدود به مواد خوراکی نیست. بنا بر گزارش روزنامه شرق، قیمت لوازم خانگی نسبت به تابستان سال گذشته ۶۶ درصد افزایش یافته است. همچنین نمی‌توان از کنار رشد محسوس قیمت‌ها در بازار پوشاک، بهداشت و آموزش به راحتی عبور کرد.
در همین ارتباط و برای بررسی این موضوع، زمانه گفت‌وگوهایی با بیژن بیدآباد، اقتصاددان ساکن تهران، رضا حاجی حسینی، روزنامه نگار ساکن سوئد و حمید مافی، روزنامه نگار، ساکن آلمان داشته است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.