ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مجله حقوق بشر: کارگران زندانی در ایران، در گفت‌وگو با بهروز خبار فعال و آشنا به مسائل کارگری در سوئد

در این برنامه گفت‌وگویی داریم با بهروز خبار فعال و آشنا به مسائل کارگری در سوئد درباره کارگران زندانی در ایران.

بهروز خباز

شاهرخ زمانی، محمد جراحی، علی نجاتی، پدرام نصراللهی و… این‌ها نام و نشان برخی از کارگرانی است که در این سال‌ها با اتهام‌های سیاسی-امنیتی دستگیر، محاکمه و محکوم شده‌اند و اکنون بسیاری از آن‌ها دوران محکومیت خود را عمدتاً در زندان‌های اوین تهران و گوهردشت کرج می‌گذرانند.
علاوه بر این نام‌هایی که احتمالاً به گوش بسیاری آشنا هستند، کارگران زندانی دیگری نیز کماکان در شهرستان‌های کوچک‌تر زیر فشارهای امنیتی هستند که کمتر خبر و گزارشی از آن‌ها منتشر می‌شود.
جمعه این هفته، سوم آبان ماه ۱۳۹۲ «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری» از محکومیت سه تن دیگر از اعضای خود خبر داد.
خالد و غالب حسینی و وفا قادری، وفا قادری، کارگر کارخانه «شین بافت» سنندج و عضو کمیته است که شنبه هفته آینده باید خود را به زندان مرکزی سنندج معرفی کند.
به نوشته وبسایت کمیته هماهنگی، هادی تنومند، جمال میناشیری، ابراهیم مصطفی پور، قاسم مصطفی پور و محمد کریمی از دیگر اعضای این کمیته‌اند که پس از اتمام مراحل بازپرسی‌های اولیه، اکنون برگزاری دادگاه‌های خود را انتظار می‌کشند.
در گفت‌وگوی حقوق بشری این هفته رادیو زمانه، درباره‌ی بازداشت‌های امنیتی کارگران و فشارهای مختلفی که در این دوره تازه بر فعالان کارگری ایران وارد می‌شود، با بهروز خباز فعال و آشنا به مسائل کارگری ایران در استکهلم صحبت کرده‌ایم که در ادامه می‌شنوید.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.