ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تأييد و تکذيب حضور گردان‌های سپاه در سوريه

در حالی که جواد کريمی

در حالی که جواد کريمی قدوسی، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس حضور "صدها گردان" نظامی ايران در سوريه را تأييد کرده بود، رمضان شريف، مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران اظهارات کريمی قدوسی را به شدت تکذيب کرد.

رمضان شريف، مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران

رمضان شريف، امروز، دوشنبه ۱۳ آبان‌ماه گفت: "وجود گردان‌های ايرانی در سوريه را به شدت تکذيب می‌کنيم."

اين فرمانده سپاه پاسداران افزود: "همان‌گونه که بارها گفته شده است، ايران هيچ‌گونه گردان سازمانی در سوريه نداشته و تنها برای انتقال تجارب دفاعی خود به مدافعان اين کشور حضور مستشاری دارند."

جواد کريمی قدوسی، نماينده مشهد روز يکشنبه ۱۲ آبان‌ماه گفته بود: "صدها گردان از ايران در سوريه حضور دارند."

اين نماينده مجلس تأکيد کرده بود: "هر چند خبر پيروزی‌های ارتش سوريه را از زبان يک فرمانده سوری می‌شنويد، اما پشت پرده آن نيروهای ايرانی قرار دارند."

رمضان شريف با بيان اين‌که چنين اظهاراتی ممکن است مورد "سوءاستفاده دشمنان" قرار گيرد، از رسانه‌ها خواست "دقت و حساسيت بيشتری در انتشار اين‌گونه اخبار به خرج دهند".

جمهوری اسلامی ايران تاکنون حضور نظامی خود در سوريه را تکذيب کرده است اما از دو سال پيش تاکنون گزارش‌های متعددی در رسانه‌های جهان از همکاری نيروهای سپاه پاسداران با ارتش حکومت سوريه منتشر شده است.

آخرين نمونه آن انتشار فيلم مستندی از عمليات نيروهای ويژه سپاه پاسداران در سوريه بود که چندی پيش از شبکه‌های مختلف پخش شد. پس از انتشار اين فيلم بود که محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه ايران در آفريقای جنوبی اين موضوع را تکذيب کرد و گفت ايران با سوريه تنها "روابط سياسی" دارد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • nima

    جمهوری اسلامی تنها کشوری است که چندین بار هیات‌هایی عالی‌رتبه برای اعلام حمایت از بشار اسد راهی دمشق کرده است. جواد کریمی قدوسی، که از حضور صدها گردان نظامی ایران در سوریه خبر داده، خود پیش از این عضوی از هیات پارلمانی ایران بود که به دیدار بشار اسد رفتند.