Share

بامداد امروز پنج‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه دو متهم به قتل در بندرعباس و روز گذشته نیز پنج متهم به حمل مواد مخدر در جیرفت اعدام شدند.

به‌گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو متهمی که در بندرعباس به پای چوبه دار رفتند احمد جنکیجو و اسماعیل محمودی نام داشتند و از سال ۱۳۸۸ در زندان به‌سر می‌برند.

این دو متهم اهل روستای بنزک از توابع شهرستان میناب بودند.

یک منبع آگاه به هرانا گفته است احمد جنکیجو در هنگام بازداشت زیر ۱۸ سال سن داشته است.

همچنین خبرگزاری فارس به نقل از احمدعلی انجم‌روز، رئیس دادگستری شهرستان جیرفت از اعدام پنج متهم به قاچاق مواد مخدر پس از تلاش ناموفق برای فرار خبر داد.

رئیس دادگستری جیرفت روز گذشته گفت: “پنج نفر زندانی در شهرستان جیرفت که به اعدام محکوم شده بودند با حفر کانال به طول ۱۵ متر از سالن دارالقرآن زندان قصد فرار به خارج از زندان را داشتند که با حضور به‌موقع مسئولان زندان این اقدام با شکست مواجه شد.”

به‌گفته وی “این زندانیان از جمله محکومان سابقه‌دار بودند که در مجموع حمل بیش از ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین را در پرونده داشتند.”

رئیس دادگستری جیرفت افزود این زندانیان پس از اطلاع از نهایی شدن حکم اعدام و اعلام تاریخ اعدام به بهانه حفظ قرآن در سالن دارالقرآن زندان جمع شده و به حفر تونل برای فرار مبادرت کردند. آن‌ها قصد داشتند تا قبل از روز اجرای حکم اعدام از زندان فرار کنند.

Share