ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نمايندگان ايران و آمريکا در ژنو رايزنی کردند

در چارچوب تصميمات دور نخست

در چارچوب تصميمات دور نخست مذاکرات هسته‌ای ايران و کشورهای گروه ۱+۵ در ژنو، هیئت‌های مذاکره‌کننده ايران و آمريکا درباره مسائل هسته‌ای رايزنی کردند.

عباس عراقچی: ترجيح می دهيم در جمع‌های کوچک‌تر مذاکرات را انجام دهيم.

در پی ارائه طرح پيشنهادی ايران که چارچوب آن کشورهای گروه ۱+۵ پذيرفتند، تصميم بر اين شد که به منظور مذاکرات جزئی‌تر در بعد از ظهر روز نخست مذاکرات به صورت دو جانبه ادامه يابد.

بر پايه اين تصميم، تيم مذاکره‌کننده ايران پس از برگزاری دور گشايش مذاکرات از بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه (هفتم نوامبر) به وقت محلی با تيم‌های مذاکره‌کننده بريتانيا، آلمان و فرانسه ديدار و گفت‌وگو کرد و سپس به طور جداگانه با هیئت‌های چين و روسيه ديدار و ملاقات کرد.

در مذاکرات ايران و آمريکا، عباس عراقچی معاون وزير خارجه ايران رياست هيئت ايرانی و وندی شرمن معاون وزير خارجه امريکا رياست هيئت آمريکايی را بر عهده دارند.

عراقچی ظهر امروز گفت: "ترجيح می دهيم در جمع‌های کوچک‌تر مذاکرات را انجام دهيم و فکر می‌کنيم به اين شکل رسيدن به نتيجه آسان‌تر خواهد بود."

ايران و آمريکا در مذاکرات قبلی نيز رايزنی‌هايی در سطح معاونان وزرای امور خارجه با حضور وندی شرمن و عباس عراقچی داشتند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • nima

    بدجوری همه غربی  ها را سرکار گذشته اند!