ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۱۰۰ روز دولت روحانی: ادامه صعود نرخ تورم، کاهش روند رشد تورم

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گزارش

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گزارش داده است که عملکرد دولت طی ۱۰۰ روز گذشته در زمينه تورم اگر چه نشان از کاهش تورم نقطه به نقطه دارد،‌ اما نرخ تورم ۱۲ ماهه همچنان روند صعودی دارد و ممکن است بالاتر نيز برود.

بانک مرکزی ايران اعلام کرده است که نرخ تورم از ۳۲.۳ در فروردين‌ماه سال جاری، به ۴۰.۴ درصد در مهرماه رسيده است.

احتمال می‌رود نرخ تورم نقطه به نقطه آبان‌ماه کاهش يابد اما نرخ تورم ۱۲ ماهه باز هم افزايش يابد.

اين گزارش نشان می‌دهد که رشد تورم کُند شده است به‌طوری که ميزان رشد تورم ۱۲ ماهه در ماه‌های فروردين تا مردادماه بين ۱.۵ تا ۱.۹ درصد متغير بوده، در شهريور و مهرماه روند افزايش کندتر شده و به ترتيب ۱.۱ و ۰.۳ بوده است.

در همين حال نوسانات افزايشی نرخ ارز کمابيش متوقف شده و نرخ دلار حدود سه هزار تومان باقی مانده، قيمت سکه و طلا نيز کاهش يافته است.

بر اساس اين گزارش، بنا به اعلام صندوق بين‌المللی پول نيز ايران بالاترين نرخ تورم (تورم قيمت مصرف کننده) را در ميان صادرکنندگان نفت منطقه دارد، به‌طوری که نرخ تورم آن از ۳۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۴۲.۳ درصد در سال جاری ميلادی می‌رسد، اما در سال ۲۰۱۴ به ۲۹ درصد کاهش پيدا می‌کند که همچنان نرخ بالايی محسوب می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.