ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پشتيبانی ده‌ها شخصيت و نهاد ايرانی از کارزار "لغو گام به گام اعدام"

در پی راه‌اندازی کارزار “لغو

در پی راه‌اندازی کارزار "لغو گام به گام اعدام" (لگام) از سوی هشت تن از کنشگران سیاسی، مدنی و فرهنگی ایران، ده‌ها شخصيت و نهاد ايرانی با امضای بيانيه‌ای از اين کارزار حمايت کردند.

در بيانيه پشتيبانی از کارزار "لغو گام به گام اعدام"، ضمن تأکيد بر اين‌که "ايران نسبت به جمعيتش، بالاترين رتبه اجرای حکم اعدام را در جهان دارد" و "تنها در پنج سال گذشته بيش از سه هزار نفر در ايران اعدام شده‌اند"، آمده است: "ما با مجازات اعدام، به هر دليل و در هر شکل آن، مخالفيم و خواستار لغو کامل اين مجازات وحشيانه در ايران هستيم."

امضا‌کنندگان بيانيه مجازات اعدام را "مهم‌ترين حربه جمهوری اسلامی برای ايجاد وحشت در ميان شهروندان" دانسته و گفته‌اند: "در ايران نه تنها سالانه صدها قربانی به خاطر جرائم عادی اعدام می‌شوند، بلکه شهروندانی به خاطر افکار و ابراز عقايدشان پای چوبه دار می‌روند."

آن‌ها فراخوان "کارزار لغو گام به گام اعدام" را "اقدامی انسانی" خوانده و ضمن پشتيبانی از آن، از همه ايرانيان و نهادهای حقوق بشری دعوت کرده‌اند تا "با پشتيبانی از اين فراخوان و تقويت اين کارزار، جنبش شهروندی برای لغو مجازات اعدام را در ايران گسترش دهند تا در فردايی نه چندان دور اين مجازات غيرانسانی برای هميشه از قوانين ايران حذف شود."

سیمین بهبهانی، پروین فهیمی، محمد ملکی، بابک احمدی، فریبرز رئیس‌دانا، محمد نوری‌زاد، علی‌رضا جباری و اسماعیل مفتی‌زاده، که همه در ايران به‌سر می‌برند در بیانیه‌ای این کارزار را “جهت حذف هرچه سریع‌تر شیوه‌های بی‌رحمانه اعدام" راه‌اندازی کرده‌اند.

این کنشگران از تمامی ایرانیانی که “خواهان کاهش و حذف روش‌های خشونت‌افزا در جامعه هستند” خواسته‌اند تا با همراهی و پشتیبانی از کارزار “لغو گام به گام اعدام”، بر ترویج شیوه‌های خشونت‌آمیز در ايران “لگام” بزنند.

برای پيوستن به اين کارزار می‌توان از طريق اين ايميل زير تماس گرفت:
karzar.legam@gmail.com

صفحه فيس بوک کارزار "لغو گام به گام اعدام (لگام)":
https://www.facebook.com/karzar.legam

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • سوری

    باید به مرحله اجرا برسد.ما خواهان مساعدت هستیم.