ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارگران هفت‌تپه پس از دو روز اعتصاب به‌طور موقت به کار خود برگشتند

۶۵۰ کارگر نی‌بُر مجتمع کشت

۶۵۰ کارگر نی‌بُر مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه اهواز که در واکنش به بی‌توجهی به مطالبات صنفی‌شان دو روز اعتصاب کرده و دست از کار کشيده بودند، به سر کار بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا) اين کارگران معترض "پس از حضور مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش در اين مجتمع و انجام مذاکره، روز سه‌شنبه ۱۹ آذر به‌طور موقت به سر کارهای‌شان بازگشتند."

يکی از کارگران که نامش فاش نشده، گفته است: "با توافق انجام شده ميان نمايندگان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و کارگران و مسئولان مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه قرار شد تا پايان هفته آينده مشکلات کارگران رسيدگی و نتايج آن اعلام شود و با توجه به سوابق گذشته اگر اين بار نيز مطالبات ما با بی‌توجهی همراه شود، به تجمعات خود ادامه خواهيم داد."

مطالبه عمده کارگران هفت‌تپه، افزايش دستمزد، رفع فاصله بيمه‌ای و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است.

رژيم حقوقی ايران، به‌طور مشخص “حق اعتصاب‌های کارگری” را به رسميت نمی‌شناسد. اما با اين حال،  ماده ۱۴۲ قانون کار به حق “کاهش عمدی توليد” برای کارگران اشاره کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.