ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رئیس دادگاه انقلاب کرمان: یک جاسوس MI6 را دستگیر کرده‌ایم

دادخدا سالاری، رئیس دادگاه انقلاب

دادخدا سالاری، رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفته است که ماموران اطلاعاتی ایران موفق شده‌اند که یک جاسوس MI6 ( سرویس اطلاعات-امنیتی انگلستان) را در این استان دستگیر کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر از کرمان، سالاری در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های داخلی در این باره گفته است: " متهم مذکور در ۱۱ نوبت در داخل و خارج از کشور، به صورت حضوری با افسران اطلاعاتی کشور انگلیس ارتباط برقرار نموده و در هر ملاقات نیز اطلاعات مورد نظر سرویس جاسوسی مذکور را تحویل داده و البته یک سری را‌ه‌کارهایی را بر علیه منافع جمهوری اسلامی ایران از سرویس اطلاعاتی انگلیس اخذ کرده است."

رئیس دادگاه انقلاب کرمان، درباره هویت یا موقعیت استخدامی این فرد صحبت خاصی نکرده است اما گفته که متهم به جرایم خود اعتراف کرده است و روند محاکمه وی آغاز شده است.

برابر قوانین جزایی ایران، دادگاه‌های انقلاب می‌توانند برای متهم به جاسوسی، حکم اعدام صادر کنند.

در سال‌های اخیر و به ویژه پس از بحرانی شدن برنامه هسته‌ای ایران، چندین نفر به اتهام جاسوسی در داخل کشوربازداشت شده‌اند و از میان آن‌ها، چند نفری هم معمولا پس از اعتراف‌های تلویزیونی اعدام شده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری ایران ـ شماره 27

    […] رئیس دادگاه انقلاب کرمان: یک جاسوس MI6 را دستگیر کرده‌ای…رادیو زمانه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ دادخدا سالاری، رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفته است که ماموران اطلاعاتی ایران موفق شده‌اند که یک جاسوس MI6 ( سرویس اطلاعات-امنیتی انگلستان) را در این استان دستگیر کنند. […]