ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نخستین تصاویر اوجالان پس از ۱۴ سال

پس از گذشت ۱۴ سال

پس از گذشت ۱۴ سال از زمان دست‌گیری و زندانی شدن عبدالله اوجالان، رهبر کرد‌های ترکیه، اینک تصاویر تازه‌ای از او منتشر شده است.

به گزارش تارنمای کردپا، امروز سه‌شنبه ۲۴ دسامبر ۲۰۱۳ تصاویری جدید از عبدالله اوجالان رهبر زندانی کُردهای ترکیه پس از ۱۴ سال در صفحات اجتماعی منتشر شده است.

در این تصاویر، موهای سر و صورت اوجالان سفید شده است و اندکی هم چاق‌تر به نظر می‌رسد.

اوجالان در این عکس‌‌های تازه با دو تن از اعضای حزب "صلح و دمکراسی" به نام‌های پروین بولدان و صلاح‌الدین دمیرتاش دیده می‌شود که هم‌زمان عضو پارلمان ترکیه هستند.

به نوشته کردپا، این تصاویر را خبرگزاری دیجله (DIHA)، نزدیک به حزب کارگران کُردستان ترکیه منتشر کرده است.

اواخر بهمن‌ماه سال ۱۳۷۷، دولت ترکیه خبر از دست‌گیری عبدالله اوجالان، رهبرحزب کارگران کُردستان داد.

اوجالان در روز دستگیری پس از خروج از سفارت یونان در نایروبی ناپدید شد و به ترکیه منتقل شد.

دولت ترکیه ابتدا وی را به اعدام محکوم کرد و سپس این حکم به حبس ابد کاهش یافت.

اوجالان از ۱۴ سال پیش، در زندان جزیره ایمرالی ترکیه نگهداری می‌شود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    اوجالان را تکاوران زبده اسرائیل برای خوش خدمتی دولت اسرائیل به ترکیه و طی یک توافق ننگین پنهانی دستگیر و با هواپیما با پرواز در ارتفاع بسیار پائین و عبور از خاک چند کشور به دولت ترکیه تحویل دادند ، وگرنه دولت ترکیه هرگز نمیتوانست این رهبر انقلابی را دستگیر نماید . دلیل اینکه حکم اعدام اوجالان به حبس ابد تغییر کرد فقط و فقط عضویت در اتحادیه اروپا و ترس دولت ترکیه از فشارهای بین المللی و تبعات آن به خصوص واکنش منفی اتحادیه اروپا جهت عضویت این کشور و پیوستن ترکیه به اتحادیه بود ، و الی دولت ترکیه بلادرنگ و بدون کوچکترین تردیدی حکم اعدام اوجالان را اجرا میکرد و هم اینک هم میخواهد با زنده نگاه داشتن اوجالان در این سالها از این برگ برنده جهت مذاکره با پ ک ک استفاده نماید . در مورد وضعیت نگه داری اوجالان در زندان جزیره همین بس که همین چند ماه پیش تازه اجازه دادند که یک دستگاه تلویزیون در سلول خود داشته باشد و از روزنامه دولتی هم استفاده نماید . ترکیه تنها ژست دموکراسی غربی را به یدک میکشد ، ولی همان دیکتاتوری کادو پیچ شده یک دولت متحجر مذهبی مآب فاسد بیش نیست و الان هم کوس رسوائی دولت اسلامگرا از همه جا بلند است و تشت رسوائیشان از بام به پائین پرتاب شده است .