ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احکام سنگين حبس برای دو فعال کارگری در کردستان

افشين نديمی و مهرداد صبوری،

افشين نديمی و مهرداد صبوری، دو عضو "کميته هماهنگی برای ايجاد تشکل‌های کارگری”، روز چهارشنبه چهارم دی‌ماه پس از ۵۰ روز بازداشت در اداره اطلاعات کامياران و سنندج، به ترتيب به شش سال و هشت ماه حبس تعزيری محکوم شدند.

بزرگ‌ کنید
افشين نديمی و مهرداد صبوری - نفرات نخست از سمت چپ

به‌گزارش تارنمای "کميته هماهنگی برای ايجاد تشکل‌های کارگری"، دادگاه افشين نديمی و مهرداد صبوری در سنندج و در غياب وکلای مدافع آن‌ها برگزار شده است.

اين دو فعال کارگری به اتهام "تبليغ عليه نظام از طريق عضويت در کميته هماهنگی" مجرم شناخته شده و روانه زندان مرکزی شهر سنندج شدند.

طبق حکم دادگاه، افشين نديمی به جرم عضويت در کميته هماهنگی به پنج سال، و تبليغ عليه نظام به يک سال، و در مجموع به شش سال حبس تعزيری محکوم؛ و مهرداد صبوری به جرم عضويت در کميته هماهنگی به چهار ماه، و تبليغ عليه نظام به چهار ماه ديگر، و در مجموع به هشت ماه حبس تعزيری محکوم شده‌اند.

افشين نديمی و مهرداد صبوری مدتی در اقلیم کُردستان عراق مشغول کار بودند و ۱۹ آبان‌ماه سال جاری، به‌هنگام بازگشت به ایران، در منطقه‌ مرزی بانه دستگير شدند و چندين روز از آن‌ها خبری نبود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.