ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

به منزل نسرين ستوده حمله شد

رضا خندان، همسر نسرين ستوده،

رضا خندان، همسر نسرين ستوده، وکيل دادگستری و برنده جايزه ساخاروف از حمله به منزل‌شان خبر داد.

تصوير يکی از اتاق‌ها پس از حمله به خانه نسرين ستوده و رضا خندان

رضا خندان در صفحه فيس‌بوک خود نوشت اعضای خانواده که برای شرکت در مجلس ختم يکی از بستگان به يک سفر يک روزه رفته بودند پس از بازگشت با در شکسته خانه روبه‌رو شدند.

همسر نسرين ستوده از "چهره وحشت‌زده بچه‌ها و خاله‌شان" نوشته و ضمن انتشار تصوير يکی از اتاق‌ها که همه وسايل آن در هم ريخته بود، افزوده است: "هنوز دقيقا نتوانسته‌ايم چيزهايی را که برده شده است ليست کنيم. تقريبا هيچ چيز ارزشمندی در خانه نمانده است."

وی با اشاره به ديدار اخير هيئت پارلمان اروپا با نسرين ستوده در تهران و جنجال‌های ايجادشده توسط برخی از نيروهای حکومتی در اين‌باره، نوشته است: "اين‌که اين اتفاق چقدر با جنجال‌های اخير مرتبط است يا نه؟ اثبات‌اش بستگی به نيروی انتظامی و مأموران امنيتی و اراده آن‌ها برای پيگيری موضوع و پيدا کردن عاملان اين اتفاق دارد. همه می‌دانند نيروی انتظامی و اداره آگاهی و مدل به مدل نهادهای امنيتی و قضايی در اين کشور آن‌قدر قدرت و اختيار دارند که ظرف ۴۸ ساعت عاملان را پيدا بکنند. ما منتظر می‌مانيم تا نتيجه اقدامات‌شان را اعلام کنند."

نسرین ستوده، در شهریورماه ۱۳۸۹ دستگير و سپس به جرم “اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر” به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر حکم ۱۱ سال حبس او به شش سال تغییر یافت.

وی چهارشنبه ۲۷ شهریورماه (۱۸ سپتامبر) از زندان آزاد شد.

در آذرماه جاری هیئتی از سوی پارلمان اروپا به ايران سفر کرد و در روز جمعه ۲۲ آذرماه در سفارت یونان در تهران با نسرين ستوده و جعفر پناهی، برندگان جايزه ساخاروف، ديدار کرد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • sahar

  دوستان، اگه یادتون باشه، تو دوره احمدی نژاد انقدر دستشون باز بود که زندانیها اعتصاب غذا میکردند و از اعتصاب غذا میمردند و کسی ککش نمیگزید... الان فکر نمیکنید روحانی از موقعیت ها خوب استفاده کرده و به بهانه های مختلف موفق شده که تعدادی از زندانیان رو به خانواده برگردونه؟ و جو مجلس رو از شعار اعدام مخالفین به صحبت در مورد تخفیف در مجازاتهاشون برگردونده؟ خوبه که خواسته هامون رو بلندتر بگیم ولی یادمون باشه که کارهایی هر چند به چشم ما کوچک ولی برای قربانیان بسیار حیاتی و بزرگ انجام شده....

 • Peyman

  دمش گرم حرف قشنگی زده این نقدی **ا

 • hasani

  پیشتر در غیاب محسن آرمین عده ای به خانه وی رفته و پس از فیلمبرداری از حریم شخصی این فعال سیاسی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و پس از بیش از دو ساعت تفتیش و ضبط آلبوم خانوادگی، مقادیری جزوه و مقاله و سی دی، ریسیور ماهواره، لب‌تاپ و موبایل … منزل را ترک کردند!!

 • jamal

  Mamnoon

 • نوید

  عجب دنیایی شده و انسان عجب انسانی شده. ستیز حکومت های تمامیت خواه با دگراندیشان اینقدر آشکار و واضح می شود؟! راستی دنیا به کجا می رود؟!

 • رویا

  این واقعه نشان خواهد داد که حسن روحانی چقدر به حداقلِ حقوق شهروندی پایبند است. آیا رئیس‌جمهور تدبیر و امید این حق را برای شهروندان قائل است که از حداقل امنیت برخوردار باشد و انتظار نداشته باشد هر لحظه خانه‌شان مورد هجوم سربازان گمنام قرار بگیرد؟ آیا حقوق شهروندی در حد انشاء‌نویسی‌ست یا روحانی بعنوان یک حقوق‌دان می‌داند که عدمِ تجاوز به خانه و مأمن شهروندان حداقلِ حقوق یک شهروند است و وظیفه رتیس‌جمهور است که این وحشی‌گری را نه بعنوان یک مساله شخصی مربوط به خانواده ستوده بلکه بعنوان «مطالبه‌یی ملی» پی‌گیری کند؟ آیا روحانی درک می‌کند که یکی از دلایل مهمی که شهروندان به او رای دادند شعارهای انتخاباتی او در موردِ حاکمیت قانون بوده یا صرفاً شعار وسیله‌‌یی برای کشاندن مردم پای صندوق رای بوده؟ ضمناً هم‌زمانی این وحشی‌گری و گفته فرماندهِ عراقی‌ بسیج بی‌دلیل نیست: «نقدی: جایزه ستوده و پناهی قلاده بردگی است.»