ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بحران خشکسالی از نیمه دوم سال آینده جدی خواهد شد

بر پایه برخی از برآوردها و مطالعاتی که انجام شده است، ایران در زمره سرزمین‌هایی که تحت تاثیر تغییرات آب‌وهوایی، در دهه‌های آینده خشک‌تر هم خواهد شد

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب ایران گفته است که به خاطر تداوم دوره خشکسالی، ۵۱۷ شهر در معرض "تنش آبی" قرار دارند و این بحران جدی‌تر نیز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا تشیعی، عصر روز گذشته این صحبت‌ها را جلسه هماهنگی مدیریت بحران آب در اصفهان اظهار داشت.

به گفته این مقام دولتی در ایران، تنها در استان اصفهان، ۵۲ شهر و ۳۰۰ روستای کم‌آب وجود دارد که با بحران خشک‌سالی دست به گریبانند.

این مقام مسئول، "مدیریت تقاضای آب" و "اصلاح فرهنگ مصرف" را راه مبارزه با خشکسالی در استان معرفی کرد.

به گفته کارشناسان، ایران بیش از یک دهه است که وارد یک دوره جدی کم‌آبی و خشک‌سالی شده و این انتظار هم می‌رود که در سال‌های آینده، بحران گسترده‌تر نیز بشود.

به گفته تشیعی، نگرانی مسئولان آب و فاضلاب کشور از آغاز بحران اصلی آب از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ است.

 ایران بیش از یک دهه است که وارد یک بحران جدی کم‌آبی و خشک‌سالی شده و این انتظار هم می‌رود که در سال‌های آینده، ایرانی‌ها بحران گسترده‌تری را تجربه کنند.

در ایران سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و گیلان با کمبود شدید منابع آب مواجه هستند.

ایران بیش از یک دهه است که وارد یک بحران جدی کم‌آبی و خشک‌سالی شده و این انتظار هم می‌رود که در سال‌های آینده، ایرانی‌ها بحران گسترده‌تری را تجربه کنند.

در ایران، ۳۰ درصد آب آشامیدنی مردم از طریق سدها تامین می‌شود که با کاهش بارندگی دچار مشکل جدی می‌شوند.

بر پایه برخی از برآوردها و مطالعاتی که انجام شده است، ایران در زمره سرزمین‌هایی که تحت تاثیر تغییرات آب‌وهوایی، در دهه‌های آینده خشک‌تر هم خواهد شد.

به گفته برخی از کارشناسان، برای مبارزه با خشک‌سالی‌ها سال‌های آتی، علاوه بر اصلاح نظام مدیریت آب کشور و تغییر الگوهای مصرف، سیاست‌های طولانی‌مدت‌تر دیگری نیز می‌طلبد؛ مانند اصلاح نظام کشاورزی و دام‌داری کشور یا تغییر و جابجایی سکونت‌گاه‌ها.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • zahra

    chi? gilan???? manzooretoon ke ehtemalan yazd boode na gilan???!!!!