ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اردوغان صدها مأمور پلیس ترکیه را عزل کرد

۳۵۰ مامور پلیس در آنکارا و استانبول، شبانه و به دستور اردوغان برکنار شده‌اند. ۸۰ نفر این عده روسای پلیس در اداره مبارزه با "تروریسم مالی" هستند.

رجب طيب اردوغان، نخست‌وزير ترکیه در واکنش به رسوایی رشوه‌خواری  این کشور، دستور برکناری، تعلیق و جابجایی ۶۰۰ مأمور پلیس را صادر کرده است.

۸۰ نفر از مأموران برکنارشده، رؤسای قسمت‌هایی در دایره ویژه جرایم مالی در آنکارا بوده‌اند. وظیفه این اداره، مبارزه با جرایم سازمان‌یافته مالی و قاچاق است.

افزون بر ۳۵۰ مأمور آنکارا و استانبول، ۲۵۰ نفر دیگر نیز در سایر شهرها و شهرستان‌های ترکیه منفصل خدمت شده‌اند. رسانه‌های ترکیه، برکناری شبانه مأموران پلیس و شمار بالای معزول شدگان را پیامی ویژه از سوی اردوغان دانسته‌اند.

اردوغان می‌گوید که پلیس این کشور، دولت را پیشاپیش در جریان رسوایی مالی قرار نداده است. او همچنین پلیس را متهم به تعلل و کم‌کاری در پیگیری پرونده‌های افشا شده می‌کند.

اردوغان روز یکشنبه (پنجم ژانویه) نیز دستگاه قضایی ترکیه را متهم به تلاش برای کودتا علیه دولت خود کرده بود.

دستگاه قضایی ترکیه، بسیاری از چهره‌های سیاسی نزدیک به اردوغان را به مشارکت در رشوه‌خواری متهم کرده و برای فرزندان سه وزیر کابینه نیز پرونده گشوده است.

نخست‌وزير ترکیه در واکنش به رسوایی رشوه‌خواری در این کشور، ده وزیر کابینه را نیز تعویض کرده و جنجال ایجاد شده در کشورش را به "دسیسه خارجی" نسبت می‌دهد.

حزب حاکم اسلامگرای عدالت و توسعه به رهبری اردوغان، رقیب سرسختی به نام  فتح‌الله گولن دارد. گولن در آمریکا به سر می‌برد و گفته می‌شود که جنبش اسلامی تحت رهبری او، نفوذ زیادی  در میان پلیس و قوه قضائیه ترکیه دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    با نظر جناب فرهاد کاملآ موافقم . با این دست و پا زدنهای مذبوحانه اردوغان نمیتواند آبروی رفته را بازگرداند و این عملکرد ها ، نفاب را بیشتر از چهره دولت مزور ترکیه برمیدارد و مردم ترکیه و جهانیان خوشبختانه بیشتر پی به چهره واقعی اسلام خواهند برد .

  • فرهاد - فریاد

    کسانی که ترکیه را نمونه ی یک دولت اسلامگرای مطلوب تصویر می کردند ببینند که چگونه هر جا دین در سیاست دخالت دارد چکونه فساد و بی عدالتی و بی قانونی بیداد می کند . اسلام خمینی اسلام القاعده اسلام طالبان اسلام اخوان المسلمی اسلام سلفی اسلام عربستان و ... همه در طی 30 سال گذشته خود را به نمایش گذاشته اند باز اسلامگراها با شامورتی بازی یکی دیگر از آستین بیرون بیاورند .