Share

پلیس شمال غرب پاکستان از مقام‌های این کشور خواست تا بالاترین نشان افتخار شهروندی به نوجوانی که زندگی خود را برای نجات جان صدها دانش‌آموز فدا کرد، اهدا شود.

روزنامه‌های پاکستانی از “شجاعت” و “فداکاری” اعتزاز حسن نوشتند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، اعتزاز حسن، نوجوان ۱۵ ساله در شهر کوچک شیعه‌نشین ابراهیم‌زی در منطقه خیبر پختونخوا واقع در شمال غرب پاکستان، روز دوشنبه با پرتاب خود روی بمب‌گذار انتحاری که قصد داشت به یک مدرسه حمله کند، جان نزدیک به یک هزار دانش‌آموز را نجات داد اما خود کشته شد.

بمب‌گذار انتحاری پس از آن‌که همه دانش‌آموزان و آموزگاران بر سر کلاس‌ها حاضر بودند قصد داشت به عملیات تروریستی خود دست بزند اما اعتزاز حسن که آن روز دیر به مدرسه آمده بود متوجه وی شد و خود را روی بمب‌گذار انداخت.

ناصرخان دورانی، رئیس پلیس منطقه خیبر پختونخوا که بیشترین حملات طالبان در آن‌جا صورت می‌گیرد در نامه‌ای خطاب به مقام‌های پاکستانی از آن‌ها خواست تا با اهدای بالاترین نشان افتخار به اعتزاز حسن از او تقدیر کنند.

روزنامه‌های پاکستانی نیز از “شجاعت” و “فداکاری” اعتزاز حسن نوشتند و وی را با ملاله یوسف‌زی، دختر نوجوانی که در اکتبر سال ۲۰۱۲ در راه دفاع از حق تحصیل دختران هدف گلوله طالبان قرار گرفت، مقایسه کردند.

Share