ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

برخی از منابع محیطزیستی استان سمنان از شکارغیرمجاز محمدعلی اینانلو خبر داده‌اند

برخی از منابع محیط زیستی در استان سمنان گفته‌اند که محمدعلی اينانلو، از مستندسازان سرشناس برنامه‌های محيط زيست و طبيعت تلويزيون دولتی ايران، در هنگام شکارغیرمجاز بازداشت شده است.

برخی از منابع محیط زیستی در استان سمنان گفته‌اند که محمدعلی اينانلو، از مستندسازان سرشناس برنامه‌های محيط زيست و طبيعت تلويزيون دولتی ايران، در هنگام شکارغیرمجاز بازداشت شده است.

به گزارش این منابع محلی، این چهره‌ نام‌آشنای تلويزيونی، در حين شکار قوچ‌های وحشی در منطقه تپال سمنان، توسط محيط‌بانان دستگير شده است.

خود محمدعلی اینانلو این خبر را تکذیب کرده است و حمید ظهرابی، مدیرکل محیط زیست استان سمنان نیز روز گذشته به خبرگزاری ایسنا در این باره گفته که فرد دستگیر شده یکی از بستگان آقای "الف" بوده و نه خود وی.

وی در ادامه گفت‌وگویش با ایسنا در این رابطه گفت: "ما نیز اظهاراتی که درباره آقای "الف" گفته می شود را شنیدیم و مساله را پیگیری کردیم. اتفاقا ایشان در همان زمانی که فرد متخلف دستگیر شد در سمنان حضور داشتند اما ما هیچ شواهدی مبنی بر حضور وی در شکار غیرمجاز پیدا نکردیم."

هفته پیش، پانزدهم دی‌ماه، وبلاگ اداره محیط‌زیست شهرستان شاهرود، مطلبی با عنوان "شکارچیان قوچ سه‌ساله در دام محیط‌زیست شاهرود" منتشر کرده بود؛ اما در آن مطلب اشاره‌ای به هویت شکارچیان نشده بود.

نخستین بار، ولیان یکی از مسئولان جمعیت "دیده‌بان طبیعت شاهرود" خبر شکارغیرمجاز اینانلو را منتشر کرد.

ولیان در این ارتباط به روزنامه شرق چاپ تهران گفته است: " "خود من روز حادثه در محل نبودم، اما کسانی که به آنها اعتماد کامل دارم و هیچ غرضی با کسی ندارند قسم می‌خورند که شخص آقای اینانلو به همراه سه لاشه شکار در آن روز دستگیر شدند، اما او بلافاصله با مسئولان محیط‌زیست شهرستان و استان تماس گرفت و تاکید کرد که من چهره شناخته‌شده محیط‌زیستی هستم و انتشار این خبر به ضرر طبیعت و محیط‌زیست است، در نهایت توجیهات او موثر واقع شد و در خبری که انتشار داده شد به این شکل بود که مسوولیت شکار برعهده آقای شکرالله اینانلو برادر محمدعلی اینانلو گذاشته شود."

تارنمای رسمی سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران هم با انتشار خبری با تیتر "دستگیری بستگان یک چهره‌تلویزیونی در منطقه شکار ممنوع سمنان"، به نوعی به این خبر واکنش  نشان داده است.

محمدعلی اینانلو، در سال‌های اخیر مجری و کارگران برخی از برنامه‌های موفق محیط‌زیستی تلویزیون ایران، از جمله "ایران جهانی در یک مرز" و  "کجا بریم؟ " بوده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • آ.آ

  عزیزان کامنت گذار؛ لطفاً نه در این مورد و نه در هیچ مورد دیگر، اینقدر زود قضاوت نکنید و دست به قلم نبرید. من نمی دانم و نمی گویم که این خبر یا امثال آن درست است یا نادرست، اما دست کم یک چیز را به یقین می شود گفت و آن این که سرزمین ما سرزمین اَنگ های زرّین است! به آسانی خوردن یک لیوان آب، دشمنی می کنند و شایعه می سازند و با برچسبهای جنسی و مالی و سیاسی و... بُن یک شخصیت را می زنند! نمونه هایش کم نیست. نگاهی به پشت سرتان بیندازید تا مطمئن شوید! یکی از داغ ترینهایش همین خبر اخیر و دروغینی که پنجره به اسکارِ اصغر فرهادی چسباند و بعد معلوم شد از بیخ دروغ بوده است! بروید و ببینید که چه کامنتها برای خبر نخست، گذاشته بودند و چه کامنتها برای خبر دوم! پاینده و آگاه و هوشیار باشید. آ.آ

 • دارا

  مملکت ما  قانون داره اما آیا قوانینش اجرا میشه؟؟؟!!!!  درد ما مردم ایران همینه!! اگر قانون اجرا میشد که وضعیت محیط زیست ایران این نبود!! چندتا گونه از حیوانات با ارزش ما منقرض شدند؟! چندتا باقی موندند؟! با تالاب های ما چه کردند؟! با ‍\رندگان مهاجر چه میکنیم؟ اگر قرار بود قانون اجرا بشه و زد و بند نباشه که محیط زیست ایران این نبود آخه!! نه قوانین اسلام در مورد شکار و رفتار با طبیعت اجرا میشه  نه قانون اساسی نه قوانین جهانی! هم وطن عزیز واقعاْ منتظرید آقای اینانلو این خبر و تایید کنه؟!! من از شکارهای ایشون خبر دارم !!! ایشون در سفر کویر دنبال شکار گور خر ایرانی هم بوده که موفق نشده وگرنه شک نکنید که هر چیزی رو شکار میکنه !! گله ی طبیعت ایران متاسفانه به گرگ ها س\رده شده!!! درد ما بیسوادی ماست! آبروی نداشته ی یک شکارچی برامون مهمتر از حفظ مخلوقات خداست!!

 • حمید اریا

  سلام هم وطن تا چیزی خلاف گفته اقای اینان لو سابت نکرد موضع نگیرید با شخصیت مردم بازی نکنید مملکت ما قانون داره بذارید قانون برسی بکنه بعد از اعلام اگه این اقا مقصر بود حرف بزنید شاید اصلا ایشان گناه کار نباشه انوقت چطور میخواهید از این اقا معذرت خواهی بکنید

 • دارا

  ایشون یه شکارچی که سالهاست داره شکار میکنه ، متاسفانه ایشون رو کاملاً میشناسم ودر جریان کارهاشون هستم. البته ایشون برای شکار دلایلی داره که به نظر خودش خیلی منطقی!! متاسفانه بیشترین خیانت رو به محیط زیست ایران همین کسانی میکنند که دستشون به جایی بنده و از امکانات رادیو و تلوزیون استفاده میکنند تا خود واقعیشون رو پنهان کنند!! ایشون اگه دستش برسه هرچیزی رو تو طبیعت کباب میکنه و میخوره!!!!!!! هیچ شکی در صحت این خبر نیست!

 • morteza

  واقعا چیز دیگری درباره ی آقای اینانلو فکر میکردم. فکر کنم تمام مسئولین صدا وسیما خائن هستند. آدم این روزها چیزهای عجیبی میبینه. مثلا چهره ی محمود دولت آبادی در مراسم رئیس جمهور حسن روحانی.

 • مصطفی

  خواهشا اینقدر تهمت بیخود نزنید آبروی کسی رو بدون مدرک و به راحتی رو زمین نریزید حیا کنید دروغه دروغه اگه راست میگید عکسش کو ؟ کو ؟............... امروز خود ایشون تو تلویزیون پخش زنده گفت دروغهاصلا تو اون روز مریض و بستری بود

 • درهم برهم

  از چنگال گرگم در ربودی ولیکن عاقبت گرگم تو بودی همه هنجارها شکسته همه باورها غلط همه راستها دروغ همه گرگها میش نما همه شیرها کفتار و شعال نابودگران خود حامی برای نابودی بیشتر همه در بندهای خود ساخته فریب و ریا من هم از منابع موثق شنیدم و مطمئن شدم که اینانلو یک شکارچی قهار بوده و هست و حمایت ایشان از طبیعت برای بهره برداری و سو استفاده بیشتر بوده و به بهانه فیلمبرداری و غیره به مناطق بکر می رفته و بهترینها را شکار می کرده واقعا برای خودم و هم وطنان وحشیم از ته دل متاسفم

 • محمد

  agha kharab kard. cheghadr hame ghabolsh dashtan

 • ansari

  معلوم شداون سبیل و یال و کوپال اقا چقدر خرج داره.

 • شاهد

  بدبختی اینه مدیر کل محیط زیست سمنان از اینا حمایت میکند. مهندس ظهرابی هم پاش گیره.اون از متخلفها حمایت میکند

 • تهمورث

  در آن مملکت همه چیز به همه چیز شبیه است. وقتی بیسواد قاظی شود و مهندس میکانیک جراح قلب و هیچ بازخواستی هم وجود ندارد از این فرد انتظار چه دارید.

 • nima

  man niz 5 sale dast be tofangam nazadam vali in matlab mano be fekr andakht ke eshyebah mikardam.....mamnoon ke hoshyareman mikonid ostade gerami..motasefam

 • پروانه /22دی 1392 همسر شکارچی 00(سعید حقیقی)

  برای من جالبه.هفته گذشته جهت تمدید جواز مارا به میدان تیر بردند .که در انجا اقای اینانلو برای ما سخنرانی کردند .ایشان میگفتند مشکل ما با شکارچی نیست با شکار کش است. واقعا اگر این خبر صحت داشته باشد برای اقای اینانلو با تمام علاقه ای که به ایشان داشتم متاسفم . تصور نمیکردم گوشت شکار را با اعتبار چندین ساله شان عوض کرند

 • شاهرودی

  دکتر ولیان فقط می خواهد خودش را در شاهرود و ... مطرح کند . توجه کنید"خود من روز حادثه در محل نبودم، اما کسانی که به آنها اعتماد کامل دارم و هیچ غرضی با کسی ندارند قسم می‌خورند که شخص آقای اینانلو به همراه سه لاشه شکار در آن روز دستگیر شدند" مگر وقتی محیط بانان کسی را در هنگام شکار دستگیر می کنند لشگر با خودشان می برند که کسی آجا باشد و به ایشان خبر دهد؟

 • مریم

  واقعا متاسفم :( تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها !!!

 • majidrakhsha

  من وقتی مستند های آقای اینانلو را میدیدم به ایشان درود میفرستام وارادت خاصی بهشون پیدا کردم اما  اکنون پشیمانم واظهار تاسف میکنم واین مورد هم درسته چون یه دفعه توی یکی از همون برنامها خودشون داشت خاطره ای را نقل میکرد که میگفت چند تا کبک سیخ کرده بودم تا اومدم سوخته بودند پس حتما قوچ را هم مثل همان کبک ها شکار کرده اند لطفا؛ ایشان خودشونو مدافع وحافظ محیط زیست وحیوانات نپندارد  خودخرما خورده منع رطب نتواند کرد

 • رضا خردپیشه

  س متاسفم از خودم که باورداشتم این اقا خیلی دلسوز محیط زیسته.

 • بهنام 1

  جالب است مثل اینکه راست میگویند که ( دروغ نهادینه شده ) است .

 • مینا

  *** این میاد تلوزیون واسه مردم از طبیعت ناب میگه اونوقت خودش اسلحه بر میداره میره شکگار غیر مجاز ***

 • شروین

  واقعاً شرم آوره ... مثلاً ایشون یکی از کسانی بودند که توی همه ی برنامه هاشون از حفاظت و دوستی با حیوانات به خصوص در این وانفسای محیط زیست ایران داد سخن می دادن ... درزی هم تو کوزه افتاد ....

 • رکسانا

  چه شرم آور! سگ گله ای که خودش به جای گرگ به گله زده!

 • رکسانا

  چه شرم آور! سگ گله ای هست کهخودش به جای گرگ به گله زده!

 • ستاره

  واى به روزى که بگندد نمک.چه قدر با برنامه هاى اىن آقا خاطره داشتىم...واقعا دستت درد نکنه ...حالا گردن هم نمىگىره