ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعلام زمان‌بندی آزاد شدن ۴.۲ ميليارد دلار ايران

رويترز هشت تاريخ را برای

رويترز هشت تاريخ را برای آزاد شدن چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار پول‌های مسدود شده جمهوری اسلامی ايران منتشر کرد.

بنا به اين گزارش يک مقام بلندپايه در وزارت خارجه آمريکا گفته است ۵۵۰ ميليون دلار از چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار پول‌های مسدود شده ايران در ۱۲ بهمن‌ماه (يکم فوريه) آزاد خواهد شد.

رويترز تاريخ‌های واريز نوبتی پول‌های مسدود شده به حساب ايران را از اين قرار اعلام کرد :

ـ ۱۲ بهمن‌ماه (يکم فوريه): مبلغ ۵۵۰ ميليون دلار (چون يکم فوريه روز شنبه و تعطيل است امکان دارد واريز اين مبلغ در روز سوم فوريه انجام شود.)

ـ ۱۰ اسفندماه (يکم مارس): ۴۵۰ ميليون دلار

ـ ۱۶ اسفندماه (هفتم مارس): ۵۵۰ ميليون دلار

- ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ (دهم آوريل): ۵۵۰ ميليون دلار

- ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ (۱۵ آوريل): ۴۵۰ ميليون دلار

- ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ (۱۴ مه): ۵۵۰ ميليون دلار

- ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ (۱۷ ژوئن): ۵۵۰ ميليون دلار

- ۲۹ تير ۱۳۹۳ (۲۰ ژوئيه): ۵۵۰ ميليون دلار (چون ۲۰ ژوئيه روز يکشنبه و تعطيل است، امکان دارد واريز اين مبلغ در روز ۲۱ ژوئيه انجام شود.)

بر پايه توافق ايران و کشورهای گروه ۱+۵، شامل آمريکا، روسيه، چين، بريتانيا، فرانسه و آلمان که آذرماه (نوامبر سال گذشته ميلادی) در ژنو حاصل شد و پس از گفت‌وگوهای دو طرف در چند روز گذشته، از تاريخ ۳۰ دی‌ماه (۲۰ ژانويه) توافق‌ها به اجرا گذاشته خواهند شد و دو طرف ملزم به انجام اقداماتی برای رسيدن به توافق نهايی خواهند بود.

با اجرايی شدن توافقنامه هسته‌ای ژنو است که چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار از پول‌های مسدود شده جمهوری اسلامی ايران به‌تدريج آزاد می‌شوند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • mohammad

    جناب حمید آقا همین طور است من هم با نظر شما موافقم

  • حمید اریا

    به نظر من دولت جمهوری اسلامی باید این پول ها در جایی سرمایه گذاری بکنه که هم جایگزین انرزی هسته ای مملکت ما بشه هم در بکار گیری نیروهای جوان و تحصیل کرده ما استفاده بشه که البته با درایتی که از رییس جمهور مان سراغ داریم وبا همکاری مجلس محترم این کار امکان پذیر است به امید روزی که ایرانی اسلامی و اباد و مقتدر در عرصه بین المللی باشیم که در ان موقع روح پر فتوح امام مان شاد میشود به امید ان روز