ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۸۱ کارگر در کرمان و بيرجند مسموم شدند

در دو رويداد جداگانه ۶۹

در دو رويداد جداگانه ۶۹ نفر از کارگران یک کارگاه پسته پاک‌کنی در کرمان و ۱۲ کارگر سردخانه‌ای در بیرجند بر اثر استنشاق گاز منو اکسید کربن مسموم شدند.

محمدحسين مصدوق، رئيس اورژانس ۱۱۵ کرمان گفت: "۶۹ نفر از کارگران يک کارگاه پسته پاک‌کنی در شهر کرمان بر اثر استنشاق گاز منو اکسيد کربن مسموم شدند."

مصدق در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنيم افزود: "در ابتدا با تماس تلفنی کارگران يک کارگاه پسته پاک‌کنی، دو مورد مسوميت اعلام شد که با حضور نيروهای اورژانس در محل، ۶۹ نفر علائم مسموميت را داشتند."

وی گفت: "مأموران اورژانس کرمان تعدادی از اين افراد را در محل درمان کرده و ۳۹ نفر را برای درمان بيشتر به بيمارستان‌های افضلی‌پور، شفا و آيت‌الله‌کاشانی منتقل کردند."

به گفته مصدق "دودی که از بخاری اين کارگاه خارج می‌شد به وسيله فن به داخل نفوذ می‌کرد که اين امر سبب مسموميت کارگران اين کارگاه شد."

در رويداد دوم، ۱۲ کارگر سردخانه‌ای در بيرجند نيز بر اثر استنشاق گاز منو اکسيد کربن مسموم شدند.

سرپرست مرکز مديريت حوادث و فوريت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بيرجند گفت: "اين کارگران در سردخانه‌ای در کيلومتر ۱۵ جاده بيرجند - مشهد بر اثر استشمام گاز منو اکسيدکربن ناشی از دود ماشين ليفتراک و همچنين دود زغال و چوب که برای گرمايش استفاده شده بود دچار مسموميت شدند."

به‌گفته وی هشت نفر از اين کارگران در محل درمان شدند و چهار نفر ديگر نيز به بيمارستان اعزام شدند.

تحلیلگران مسائل کارگری در ایران از عدم رعایت ایمنی در محیط کار به‌عنوان یکی از دلایل افزایش حوادث شغلی در این کشور نام می‌برند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.