ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

"بسیج و سپاه وظیفه پاسداری از زبان فارسی را بر عهده دارند"

حمید رضا مقدم‌فر، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در گفت‌و‌گویی که خبرگزاری بسیج با او انجام داده اعلام کرد که بسیج و سپاه پاسداران قصد دارند وظیفه پاسداری از زبان فارسی را هم به عهده بگیرند.

حمید رضا مقدم‌فر، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در گفت‌و‌گویی که خبرگزاری بسیج با او انجام داده اعلام کرد که بسیج و سپاه پاسداران قصد دارند وظیفه پاسداری از زبان فارسی را هم به عهده بگیرند.

حمید رضا مقدم‌فر، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران

آقای مقدم‌فر که در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ مدیر عامل خبرگزاری فارس هم بوده است، گفت: "احیا و حفظ زبان فارسی برای تمام افرادی که ولایت‌مدار هستند و عرق دینی، ملی و مذهبی دارند، یک امر واجب است."

او همچنین از آموزش زبان انگلیسی در مدارس انتقاد کرده و گفته است: "اخیراً طرح‌هایی مطرح شده است مبنی بر آموزش زبان خارجی در مقطع ابتدایی که اگر به تصویب برسد زبان فارسی را برای نسل آینده یک زبان بی‌ارزش خواهد شد."

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران خبر داد که موضوع "پاسداری از زبان فارسی"  یکی از اولویت‌های مرکز مطالعات راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او گفت: "مطالعات ما در حال انجام است و در صدد این هستیم تا راهکارهای موجود را شناسایی کنیم."

آیت‌الله خامنه‌ای هم پیش از این، در ۱۹ آذر ماه در دیدار با اعضای شورای انقلاب فرهنگی از گسترش آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در ایران انتقاد کرد و این آموزشگاه‌ها را منتقل‌کننده سبک زندگی غربی دانست.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • سید

  از بین رفتن زبان فارسی هیچ جای نگرانی ندارد، زیرا این زبان هم به دسیسه ی غرب، خاصه انگلیس بر مردم ایران تحمیل شد! ما باید زبانهای تورکی و عربی را که دارای جایگاه بالایی از نظر کثرت متکلمین بین مسلمین و جهان دارند و قریب به نیمی از جمعیت کشور ایران را تشکیل میدهند را تقویت و رسمی بکنیم.

 • بهنام 1

  چه اشکالی دارد ؟ شما که همه چیز این مملکت را بدست گرفته و نابود کرده اید ، زبان را هم اینطور نابود کنید .

 • Samad

  “احیا و حفظ زبان فارسی برای تمام افرادی که ولایت‌مدار هستند و عرق دینی، ملی و مذهبی دارند، یک امر واجب است.” لغات احیا و حفظ و ولایت و دین و امر و ملی و مذهب و تمام و واجب همه و همه لغات عربی اند.  پس این جاهل که همچون ارباب معظم خود بسی مظهر جهالت است آیا بهتر نیست زبان را در  دهان خود حفظ کرده و اصلأ هیچ نگوید؟ طیب الله السانکم. ایول.

 • حمید

  یعنی‌ بعد از بین بردن: اقتصاد کشور، بافت‌های اجتماعی ، بستن فضای سیاسی میخواهند فرهنگ ایران را هم نابود سازند!! البته تا زمانیکه ما به عنوان ملت وجدان تاریخی خود را از دست داده ایم و نسبت به آینده وطنمان بیتفاوت شده ایم این خائنان از هیچ خیانتی کوتاهی نخواهند کرد!! شاد باشید. حمید