ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شیرمادران اصفهانی حاوی سرب و آرسنیک و جیوه است

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت گفته است: در اصفهان، در شیر مادرانی که در معرض هوای آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادمیوم، ارسنیک و جیوه دیده شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رویا کلیشادی در همایش هوای پاک گفت: "مردم تصور می‌کنند آلودگی هوا بر روی سالمندان و بیماران قلبی و ریوی بیشترین تاثیر را می‌گذارد؛ این در حالی است که زنان باردار، جنین و نوزاد شیرخوار، بیشترین صدمه را می‌بینند و شیر مادرانی که در معرض آلودگی هوا قرار گرفته‌اند آلوده است."

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، همچنین درباره کمبود ویتامین D در میان شهروندانی اصفهانی گفت: " کمبود ویتامین D در ۹۰ درصد زنان، ۷۰ درصد مردان و ۶۰ درصد کودکان اصفهانی وجود دارد که به علت آلودگی هوا، سنتز تولید ویتامین D در بدن صورت نمی گیرد."

به گفته کارشناسان بهداشتی، کمبود ویتامین D موجب افزایش بروز بیماری MS می‌شود که در میان زنان شایع‌تر است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Majid

    و در اقصا نقاط کشور، در وجود کسانیکه که به خدمت رژیم آلوده به فساد حاکم در آمده اند، رعب، فسق، مکر و کینه سالهاست که غلبه کرده است.