ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احتمال ورود غبار آلوده به اورانيوم به ايران

اصغر محمدی فاضل، رئيس دانشگاه

اصغر محمدی فاضل، رئيس دانشگاه محيط زيست در يک همايش محيط زيستی،‌ با اشاره به موضوع ريزگرد و گرد و غبار اعلام کرد که احتمال ورود غبار آلوده به اورانيوم وجود دارد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، اصغر محمدی فاضل گفت: "بررسی‌های ما از ميکروفسيل‌های موجود در ريزگرد و گرد و غبار موجود در کشور نشان می‌دهد که اين گرد و غبار از منطقه شاخ آفريقا با استفاده از جريان هوا وارد کشورمان شده است."

به‌گفته وی اين ريزگردها از مناطقی که در آن از اورانيوم ضعيف شده استفاده شده وارد ايران می‌شود و در عراق هم اين موضوع کاملا اثبات شده است.

محمدی فاضل افزود: "به اين ترتيب می‌توانيم نتيجه بگيريم که احتمال ورود غبار آلوده به اورانيوم وجود دارد."

رئيس دانشگاه محيط زيست در مورد تغذيه سالم نيز گفت: "با کمال تأسف بايد بگويم که ما چيزی به‌عنوان غذا و تغذيه سالم در کشور نداريم و آن چيزی که در کشور به‌عنوان غذا مصرف می‌شود از جنبه‌های مختلف مانند مقدار سم و کود سالم نيست."

وی با اظهار تأسف از اين‌که در ايران همه، از يک روستايی تا مدير و وزير "فکر می‌کنند بخش محيط زيست مزاحم کار آن‌ها است"، گفت: "مديران بخش‌های مختلف دولت نياز به اصلاح تفکرات خود در حوزه حفاظت از محيط زيست دارند."

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.