ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

"احتمال دارد منشور حقوق شهروندی به‌شکل بخشنامه يا لايحه ارائه شود"

الهام امين‌زاده، معاون حقوقی رئيس‌جمهور

الهام امين‌زاده، معاون حقوقی رئيس‌جمهور ايران که مأمور پيگيری اقدامات مربوط به تدوين منشور حقوق شهروندی شده است، گفت احتمال می‌رود که اين منشور به‌شکل لايحه يا بخشنامه ارائه شود.

امين‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره ضمانت اجرايی منشور حقوق شهروندی گفت: شکل ارائه "اين سند برای ما بسيار مهم است تا که بتوانيم ضمانت اجرايی آن را تضمين کنيم؛ اما اين‌که به‌صورت لايحه در مجلس ارائه شود و يا به‌صورت بخشنامه از سوی رئيس‌جمهور باشد به قطعيت نرسيده است."

وی افزود: "حدود هزار ايميل دريافت کرده‌ايم که ۲۰۰ تا ۳۰۰ تحليل حقوقی، کارشناسی، روان‌شناسی نيز در اين نظرات وجود داشت."

امين‌زاده همچنين از ارسال نظرات اعضای مجلس خبرگان، نمايندگان مجلس، استادان دانشگاه‌ها و وزيران در اين‌باره نيز خبر داد.

به‌گفته وی در کنار هر يک از اصول و مواد منشور حقوق شهروندی پيشنهادات مربوط به آن‌ها نيز درج خواهد شد و در نهايت در يک کار کارشناسی نظرات شهروندان "اعمال خواهد شد".

الهام امين‌زاده گفت: "حدود ۱۰ نفر از کارشناسان در حال حاضر به صورت تمام وقت مشغول بررسی اين ايميل‌ها بر اساس چارچوب‌های مشخص هستند و هدفمان اين است که در پايان بهمن کار کارشناسی پايان يابد."

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.