ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شرلی تمپل، خردسال‌ترین برنده اسکار درگذشت

شرلی تمپل، بازیگر سر‌شناس فیلم‌های کودکان در ۸۵ سالگی درگذشت.

شرلی تمپل، بازیگر سر‌شناس فیلم‌های کودکان در ۸۵ سالگی درگذشت. شرول کیگن سخنگوی او به خبرگزاری‌های جهان اطلاع داد که شرلی تمپل در حالی که بستگانش در کنارش بودند، در منزل‌اش در حوالی سانفرانسیسکو چشم بر جهان فروبست.

شرلی تمپل، خردسال‌ترین برنده اسکار

شرلی تمپل در سال‌های دهه ۱۹۳۰ در برخی فیلم‌ها درخشید. در آن سال‌ها که بحران اقتصادی جهان را فراگرفته بود، نقش‌آفرینی او در فیلم‌هایی مانند «چشمان درخشان»، «برخیز و خوشحالی کن»، «هایدی» و «شاهزاده خانم کوچولو» برای مردم امیدبخش بود.

فیلم‌های او طرفداران زیادی داشت تا آن حد که می‌گویند کمپانی قرن بیستم را شرلی تمپل از ورشکستگی نجات داد.

فرانکلین روزولت، رییس جمهور آمریکا در سال‌های بحرانی دهه ۱۹۳۰ گفته بود: «تا وقتی کشور ما شرلی تمپل دارد، غمی نیست. همه چیز درست می‌شود.»

شرلی تمپل به عنوان یک دیپلمات آمریکایی در سازمان ملل متحد

ستاره اقبال او اما در سال‌های پایانی دهه ۱۹۳۰ رو به افول گذاشت؛ به حزب جمهوری‌خواه پیوست و به فعالیت‌های سیاسی روی آورد. او در سال‌های دهه ۱۹۸۰ سفیر ایالت متحده آمریکا در چکسلواکی بود.

آکادمی اسکار در سال ۱۹۳۵ به شرلی تمپل یک جایزه اسکار ویژه داد. او در آن زمان فقط شش سال داشت و به این ترتیب خردسال‌ترین برنده اسکار در تاریخ سینماست.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بابک

    کاش عکسهای بیشتری از او میگذاشتید. یادش گرامی باد