ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فتوای مکارم شيرازی درباره اعدام در ملا عام

 ناصر مکارم شيرازی، يکی از

 ناصر مکارم شيرازی، يکی از مراجع تقليد در قم، در پاسخ به پرسشی در باره اعدام در ملا عام گفته است: "اگر اجرای حد در ملاعام، پيامدهای منفی داشته باشد، سزاوار است از آن پرهيز شود."

به گزارش خبرگزاری شيعيان (شفقنا)، در اين پرسش خطاب به مکارم شيرازی آمده است: "آيا اجرای حدود در ملاء‌عام، از ضروريات اجرای حدود و جزو لاينفک آن است يا می‌توان حدود را در ملاء‌خاص نیز اجرا کرد؟ منظور از ملاعام در شرع مقدس چيست؟ آيا توصيه يا نهی از شرکت کودکان و افراد غير بالغ در هنگام اجرای حدود شده است؟ با توجه به آنکه بعضا ممکن است تماشای برخی صحنه‌ها نظير اعدام بر روی روح و روان کودک تاثير مناسبی نداشته باشد، آيا می‌توان از شرکت کودکان و افراد غير بالغ در هنگام اجرای حدود ممانعت به عمل آورد؟"

مکارم شيرازی نيز پاسخ داده است: " در برخی از حدود سفارش شده که در حضور عده‌ای اجرا شود. اما اگر اجرای حد در ملاء‌عام پيامدهای منفی داشته باشد. از آن پرهيز شود."

شماری از احکام اعدام‌ در ايران، به ویژه آنهایی که جنبه عمومی دارند؛ بنا به تصمیم مقام قضایی در برابر ديدگان مردم اجرا می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.