ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در پی افزایش اعتراض‌ در چند شهر از استان‌های چهارمحال و بختياری و خوزستان

پخش سريال «سرزمين کهن» متوقف شد

با افزایش اعتراض‌ در چند شهر از استان‌های چهارمحال و بختياری و خوزستان، پخش سریال تاریخی «سرزمین کهن متوقف شد.

با افزایش اعتراض‌ نسبت به سریال تاریخی «سرزمین کهن» در چند شهر از استان‌های چهارمحال و بختياری و خوزستان، تقی سهرابی، مدیرکل روابط عمومی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پخش این سریال تا انجام تحقیقات و تحقق دستورات قبلی رئیس صدا و سیما متوقف خواهد شد.

تجمع اعتراضی مردم در دزفول به پخش سریال تلویزیونی "سرزمین کهن"

سهرابی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران افزود: «هیئتی به نمایندگی از عزت‌الله ضرغامی (رئیس صدا و سیما) برای بررسی و بازخورد پخش این سریال راهی برخی استان‌های مربوط با موضوع خواهد شد.»

ماموریت این گروه، «گفت‌وگوی مستقیم با معترضان، منتقدین و همچنین مقامات محلی از جمله ائمه جمعه، نخبگان، مسئولان استان‌ها و ارائه گزارش جامع به ضرغامی اعلام شده است.»

پیشتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور ايران نیز از احتمال توقف پخش اين سريال خبر داده بود.

به گفته وی، اين سريال «موجب رنجش خاطر قوم بختياری که از اقوام سلحشور، ايرانيان اصيل و همراه انقلاب، شده است و بايد به نوعی جبران شود».

معترضان می‌گويند در مجموعه تلويزيونی «سرزمين کهن» نقش يک خانواده منفی، نوکيسه، سلطنت‌طلب و فاسد به خانواده‌ای با نام بختياری داده شده و وقايع به گونه‌ای رقم خورده که خانواده بختياری به آزار و اذيت يک خانواده روشنفکر، وطن‌پرست و مظلوم به نام اردکانی می‌پردازند.

در يکی از سکانس‌های اين سريال، يکی از شخصيت‌های داستانی خطاب به زن بختياری می‌گويد: «نذار بگم بختياری چه جور بختياری شد؟ بختياری از کاسه‌ليسی و صدقه‌‌سری انگليسی‌ها بختياری شد.»

عزت‌الله ضرغامی٬ رئيس سازمان صدا و سيما در واکنش به اين اعتراض‌ها گفته اين سريال به بختياری‌ها و قوم لر «توهين» نکرده و قضاوت درباره آن زودهنگام است.

کمال تبريزی، کارگردان مجموعه تلويزيونی «سرزمين کهن» نيز در پاسخ به اين انتقادها و اعتراض‌ها گفته است: «اسامی شخصيت‌های اين سريال صرفاً نام خانوادگی افراد است و اشاره‌ای به هيچ يک از اقوام غيور و دلاور کشور ندارد.»

مجموعه تاريخی «سرزمين کهن» کاری از گروه فيلم و سريال شبکه سه سيماست.

 اين مجموعه تلويزيونی را محمد مسعود تهيه کرده و عليرضا طالب‌زاده فيلمنامه‌اش را نوشته است.

شهاب حسينی، نيکی کريمی، محمد رضا فروتن، حسن‌پور شيرازی، فرشته صدر عرفايی، جعفر دهقان، امير آقايی، شبنم قلی خانی، الهام حميدی، ثريا قاسمی، علی شادمان، پژمان بازغی، هنگامه قاضيانی، ميترا حجار، پرويز پورحسينی، فرهاد قائميان، حسين محجوب، بيتا فرهی، هومن سيدی، مهرداد ضيايی، ليلا زارع، آشا محرابی، محسن طنابنده، جواد عزتی، رسول نقوی، شيوا بلوچی، متين حيدر نيا، امين رحيمی، درشن سينک، بهرام کميجانی، فريبرز گرم‌رودی از بازيگران اين مجموعه تلويزيونی‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • Bahram

  این بدبختها سوراخ دعا را گم کرده اند. وجود این رژیم فاسد بزرگترین توهین به همیه ملت است و تحملش می‌کنیم و جیکمان در نمی‌آید.به همدیگر میپریم.

 • farid

  «نگذار بگویم آخوند چگونه  شاه شد؟ !  از صدقه سری انگلیسی ها شاه شد»!!

 • samad

  این همه تظاهرات بدون مجوز انجام گرفته؟ طبق منطق سال 88 باید همه رو به گلوله می بستن از شوخی گذشته هنرمندای جیره خوری مثل کمال تبریزی باید ادب بشن. مردم باید مثل افتخاری باهاش برخورد کنن تا دیگه از این هنرها نریزه

 • یک کاربر ساده

  در یک جامعه آزاد میتوان گرایش‌ها و اتفاقات سیاسی یا اجتماعی را به اشکال مختلف هنری و ادبی با تصویر،تفسیر و تعریف نشان داد ولی در ایران جمهوری اسلامی که فیلتر‌های خاص خود را از جانب افراد روان پریش مذهبی‌ دارد، این مهم همانند پدیده‌ها و حوادث جاری روزانه در ایران به مسخ و هیاهو کشیده میشود و از آنجاییکه گفتمان دمکراتیک و همه جانبه‌ای در مورد رویدادهای سیاسی- اجتماعی- فرهنگی‌ وجود ندارد، هر کسی‌ بدون پیش ذهنی‌ لازم ,نظری را مطرح میکند و کسانی هم همیشه هستند که منتظر فرصت ,به سیبیل قبایشان بر میخورد، آیا شیخ خزعل عامل انگلیس , عراق و اعراب نبود ؟ آیا پیشه وری مأمور اجرایی استالین شوروی نبود ؟ آیا قیام میرزای جنگلی بدون پشتیبانی روس‌ها و چپی‌ها طرفدار آن، میتوانست دوام آورد ؟ آیا بهاییت بدون حمایت فراماسون ها، در خط موازی ولی جدا از هم، میتوانست نقش دینی و اجتماعی ایفأ کند ؟ آیا...