ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انفجار دو بمب در نزديکی مرکز فرهنگی ايران در بيروت

با دو انفجار در منطقه جنوب بيروت، در نزديکی مرکز فرهنگی ايران و دفاتر ايرنا و صداوسيما در اين شهر چندين نفر کشته و زخمی شدند.

دو انفجار در نزديکی مرکز فرهنگی ايران واقع در جنوب بيروت، چند نفر کشته و زخمی شدند.

خبرگزاری فرانسه به‌نقل از يک منبع آگاه در سازمان امنيت لبنان اعلام کرد که صبح امروز، چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه (۱۹ فوريه) بر اثر دو انفجار در نزديکی مرکز فرهنگی ايران در جنوب بيروت دست‌کم چهار نفر کشته و ۷۰ نفر زخمی شدند.

زمان انفجار در اين منطقه اوج تردد بود و مردم به سر کار می‌رفتند.

گروهی به نام عبدالله عزام، که از گروه‌های مسلح سنی و مربوط به القاعده است مسئولیت این دو انفجار را به عهده گرفته است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) نوشته است که در اين انفجار دفاتر نمايندگی ايرنا و صداوسيمای جمهوری اسلامی در بيروت نيز خسارت ديده‌اند.

ايرنا افزوده است بر اثر این انفجار، تمامی سیستم‌های برقی، رایانه‌ای و ارتباطی دفتر نمایندگی ایرنا در بیروت قطع شده است.

خبرگزاری فارس نيز به‌نقل از غضنفر رکن‌آبادی سفير ايران در لبنان نوشته است يکی از نيروهای امنيتی که مسئوليت محافظت از ساختمان رايزنی فرهنگی ايران را برعهده داشت در اين انفجار کشته شده است.

وی به نام و هويت اين نيروی امنيتی اشاره‌ای نکرد.

محله‌های جنوب لبنان مناطقی هستند که جنبش شيعه حزب‌الله لبنان قدرت دارد. حزب‌الله لبنان از پشتيبانی جمهوری اسلامی ايران برخوردار است.

در ماه‌های گذشته نيز اين مناطق هدف چندين عمليات تروريستی و انتحاری قرار گرفته است که در آن‌ها ده‌ها نفر کشته شده‌اند.

گفته می‌شود عاملان اين انفجارها نيروهای مخالف حکومت سوريه هستند که حزب‌الله لبنان و ايران را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. ايران و حزب‌الله لبنان از حاميان سرسخت رژيم بشار اسد در سوريه هستند.

منبع آگاه در سازمان امنيت لبنان به خبرگزاری فرانسه گفته که انفجار امروز در محله بئر حسن رخ داده است.

هنوز دليل انفجار روشن نشده است و تصاوير منتشر شده تنها دود غليظی در آسمان بيروت و انتقال زخمی‌شدگان به بيمارستان و خودروهای سوخته را نشان می‌دهند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.