ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزارت ارشاد صدور مجوز انتشار "کلنل" دولت‌آبادی و آثار هدايت را تکذيب کرد

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران به‌طور رسمی صدور مجوز انتشار رمان "زوال کلنل" نوشته محمود دولت‌آبادی و آثار صادق هدايت، نويسنده نامدار ايرانی را تکذيب کرد.

بزرگ‌ کنید
محمود دولت‌آبادی نويسنده نامدار ايرانی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) به‌نقل از روابط عمومی اين نهاد، نوشته است که دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزی برای انتشار اين آثار صادر نکرده است.

معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از تمامی رسانه‌های ايران درخواست کرده است که خبرها و اطلاعات در اين‌باره را از منابع رسمی معاونت امور فرهنگی دريافت کنند.

در روزهای اخير خبرهايی مبنی بر صدور مجوز انتشار آثار صادق هدايت و رمان "زوال کلنل" منتشر شده بود.

محمود دولت‌آبادی روز گذشته به این خبرها واکنش نشان داد و از برخوردهای رسانه‌‌ای غلوآمیز در اين‌باره انتقاد کرد.

گفته می‌شد رمان "زوال کلنل" پس از پنج سال توقیف در نیمه اسفند‌ماه در ایران منتشر ‌می‌شود.

بهرنگ کیائیان، یکی از مسئولان نشر چشمه، درباره‌ تاریخ انتشار این کتاب گفته است: "در صورتی که مجوز چاپ رمان «کلنل» تا یک هفته – ۱۰ روز آینده صادر شود، این رمان را در اسفندماه و تا پیش از پایان سال منتشر می‌کنیم. درباره‌ انتشار کتاب قول‌های شفاهی داده شده، اما مجوز چاپ آن هنوز صادر نشده."

"زوال کلنل" نخستین بار به زبان آلمانی و با ترجمه بهمن نیرومند در تابستان سال ۱۳۸۸ در زوریخ توسط انتشارات یونیون (Union) منتشر شد و از همان سال برای دريافت مجوز چاپ نخست خود به وزارت ارشاد سپرده شده اما هنوز به مرحله انتشار نرسيده است.

آثار صادق هدايت از سال ۸۶ تاکنون مجوز انتشار دريافت نکرده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Neda

    واقعا فکر کردید چیزی عوض شده ؟   فقط شعار انتخابات بود!