ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خواهر اسدالله لاجوردی به قتل رسيد

خبرگزاری فارس نوشته است خواهر

خبرگزاری فارس نوشته است خواهر اسدالله لاجوردی، رئيس پيشين زندان اوين و دادستان انقلاب در دهه ۶۰ خورشيدی "به طرز مشکوکی" به قتل رسيد. سردار رادان جانشين فرمانده نيروی انتظامی گفته است اين قتل "انگيزه‌های امنيتی نداشته است".

زندانيان سياسی دهه ۶۰ خورشيدی و دگرانديشان اسدالله لاجوردی را از عاملان اصلی سرکوب‌ها و اعدام‌های آن دوران می‌دانند.

حسين لاجوردی فرزند اسدالله لاجوردی ضمن اعلام خبر اين قتل به فارس گفت اين حادثه سه روز پيش رخ داده و دو روز قبل، مسئولان جنازه وی را پيدا کردند.

خواهر اسدالله لاجوردی که نام وی فاش نشده، ۷۰ سال سن داشت و در تهران ساکن بود، اما جنازه وی را به دماوند منتقل کرده بودند.

بنا به اين گزارش خواهر اسدالله لاجوردی در منزلش کلاس‌های مختلف دينی و مذهبی برگزار می‌کرده و اين اتفاق نيز يکی دو ساعت پس از پايان کلاس‌اش که در منزل برگزار شده بود، رخ داده است.

در حالی‌که صبح امروز، پنج‌شنبه يکم اسفندماه اين خبر منتشر شد و فرزند اسدالله لاجوردی از پيگيری نيروهای انتظامی در اين‌ رابطه سخن گفته بود، عصر امروز احمدرضا رادان، جانشين فرمانده نيروی انتظامی از دستگيری قاتل خواهر لاجوردی خبر داد.

رادان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنيم بدون اشاره به جزئيات اين دستگيری اعلام کرد که قاتل پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و عملياتی نيروهای پليس، شناسايی و دستگير شد.

وی افزود: "ارتکاب اين قتل هيچ‌گونه انگيزه‌های امنيتی نداشته است و جزئيات ارتکاب و انگيزه قاتل به‌زودی توسط مراجع مربوطه اعلام می‌شود."

زندانيان سياسی دهه ۶۰ خورشيدی و دگرانديشان اسدالله لاجوردی را از عاملان اصلی سرکوب‌ها و اعدام‌های آن دوران می‌دانند. در دوران رياست او بر زندان اوين و دادستانی انقلاب بسياری از زندانی سياسی اعدام شدند و يا مورد شکنجه قرار گرفتند.

لاجوردی از اعضای شورای مرکزی جمعيت مؤتلفه اسلامی بود که در سال ۱۳۷۷ در حجره‌ای در بازار توسط سازمان مجاهدين خلق ايران به قتل رسيد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • شمعون

  درود. انسان مانند انسان با شرافت یا بیشرافت زندگی میکند ولی در آخر مانند حیوان ذلیل جان میدهد. در این اتفاق درسهایی هست بس گرانبها

 • علیرضا

  امیدوارم داستان عشقی تخمی تخیلی بهم نخوره LOL

 • jamal

  تمام قاتلان و پششتیبانشان به سزای اعمال  جنایتکارانه شان خواهند  رسید.

 • Majid

  وی افزود: “ارتکاب این قتل هیچ‌گونه انگیزه‌های امنیتی نداشته است و جزئیات ارتکاب و انگیزه قاتل به‌زودی توسط مراجع مربوطه اعلام می‌شود.” به عبارت ساده تر اینکه مراجع مربوطه بزودی دروغهایی بعنوان جزئیات ارتکاب و انگیزه قاتل  سر هم نموده  و سپس اعلام خواهند نمود!

 • samad

  بر اساس متن خبر تنها حدس ممکن این است که ماجرای عشقی در کار بوده و قاتل که کوهنوردی از اهالی دماوند است جسد را به مکان اولین دیدار رومئو و ژولیت برده . فقط امیدوارم یک گروهک ورشکسته با بر عهده گرفتن این قتل داستان من را خراب نکند.