ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اوباما و کری در نقش پت و مت

در انیمیشن «گزینه‌های روی میز» رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا در نقش پت و مت ظاهر می‌شوند. این انیمیشن از شبکه یک تلویزیون دولتی ایران پخش شده است.

هم‌زمان با سفر محمد جواد ظریف به نیویورک، شبکه یک تلویزیون دولتی ایران انیمیشن «گزینه‌های روی میز» را پخش کرد. مرکز هنرهای رقومی (دیجیتال) بسیج اسفند ۹۲ از این انیمیشن رونمایی کرده و آن را به طور رایگان در سراسر کشور پخش کرده بود.

نمایی از انیمیشن تبلیغاتی «گزینه‌های روی میز»

در انیمیشن «گزینه‌های روی میز» باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا و جان کری، وزیر امور خارجه این کشور در نقش «پت و مت» ظاهر می‌شوند و هر کاری می‌کنند، نمی‌توانند «گزینه‌های روی میز» علیه ایران را به کار ببندند.

«پت و مت» که در ایران «همینه» هم نامیده می‌شود یک مجموعه بسیار پرطرفدار عروسکی است که توسط دو هنرمند چک به نام‌های لوبومیر بنس و ولادیمیر جیرانک ساخته شد و نخستین بار در سال ۱۹۷۶ به شکل یک فیلم کوتاه به نمایش درآمد، و از سال ۱۹۸۹ به بعد به شکل یک مجموعه عرضه شد. در ایران این مجموعه از برنامه کودک شبکه دوم صدا و سیما پخش می‌شد و بین کودکان و بزرگسالان طرفداران زیادی داشت. «پت» و «مت» بی‌دست و پا هستند، اما هرگز از مشکلاتی که برایشان پیش می‌آید دلسرد نمی‌شوند.

در انیمیشن «گزینه‌های روی میز» باراک اوباما و جان کری نقش پت و مت را ایفا می‌کنند. میز آنها زیر پرونده گزینه‌ها می‌شکند و آنها که پولی در بساط ندارند، به یک میزفروشی دستبرد می‌زنند و اما این‌بار هم در اثر ناشیگری پایه میز می‌شکند. پس ناگزیر با پرونده گزینه‌ها تلاش می‌کنند میز را تراز کنند. البته موفق می‌شوند اما ارتفاع میز بسیار بالاتر از آن است که بتوانند به روی میز دسترسی پیدا کنند.

مهدی جعفری، رییس مرکز هنرهای رقومی (دیجیتال) بسیج درباره هدف‌های این مرکز از تولید چنین محصولاتی گفته است: «بعد از گزافه‌گویی‌های آمریکا و سایر دولتمردانش در مورد مذاکرات هسته ای و مانور زیادی که در مورد گزینه‌های روی میز دادند، ما تصمیم گرفتیم که بر اساس رسالتی که بر دوش داشتیم، محصولاتی تولید کنیم که پاسخ مناسبی برای این زیاده‌گوئی‌ها باشد. به همین جهت اقدام به تولید این محصول کردیم.»

این محصول تبلیغاتی در اسفند ۹۲ در شرایطی توزیع در سراسر کشور توزیع شد که مذاکرات ژنو به پایان رسیده بود و اکنون در شرایطی از شبکه یک تلویزیون دولتی ایران پخش شده که ایران و قدرت‌های جهانی در لوزان به یک تفاهم سیاسی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران دست یافته‌اند.

مرکز هنرهای رقومی (دیجیتال) بسیج در آذر ماه سال ۹۱، همزمان با هفته بسیج، در تهران و شهرستان‌ها آغاز به کار کرد. در این مدت این مرکز در کل کشور صاحب ۹ شعبه شده و هدفش این است که متخصصان را پیرامون هدف‌های تعیین‌شده برای تولید محصولات تبلیغی گرد آورد. با این حال انیمشین «گزینه‌های روی میز» را خود بسیجیان نتوانستند تولید کنند و شرکت «فراسوی ابعاد» به سفارش بسیج آن را تولید کرده است.

مهدی جعفری، رییس مرکز هنرهای رقومی (دیجیتال) بسیج گفته بود: «فعلاً قصد فروش این محصولات را نداریم و این محصولات به صورت رایگان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.»

هدف این مرکز فراهم آوردن زمینه «ارتقای اصول بنیادی و فرهنگی انقلاب و هویت اسلامی و ایرانی»‌ست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

    کاترين اشتون نماینده امپراطوری و ابداع کننده وحامی حکومت آخوندی روسری به سر به دست بوس میرسد تا همدردی و دلداری در خوردن جام زهر بدهد؟ !

  • hasani

    نان ما، پايگاه اتمی بوشهر است که غبار يک عمر سفاهت حاکمان بر آن نشسته است پول نان ما ، باج هايی است که در جيب های چين و روسيه ورم کرده است ! پول نان ما ، مزد سردارانی است که سرها را به دار می کنند و لب ها را می دوزند ، تا گرسنگان نفهمند گرسنگی تقصير کيست ! پول نان ما ، منبری است که واعظی ابله بر آن نشسته است و به ما می آموزد ، گرسنگی تقصير خداوند است گرسنگی ، بشارت ظهور يک منجی است ! و ما می دانيم اين تقصير ماست که ابلهی بر منبر نشسته است اين تقصير ماست که خيره سری بر مسند نشسته است ما می دانيم ، محصول بذرهای دروغ و تزوير و خارهای ترس و سکوت جز قحطی نيست پول نان ما را قماربازان ، در قمارخانه های سياست و قدرت باخته اند اکنون ما مانده ايم و فرزندانی ، با آرزو های سبز و جوان و خانه ای با تيرک نازک آنقدر نازک که به لرزيدنی فرو می ريزد و ما زنده، زير آوارهای آن می مانيم هان !ا فردا که از خواب برخيزيم ، ما را و فرزندان ما را و خانه ما را نيز باخته اند قسمتی از شعر خانم صديقه وسمقی.