ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خبر لغو حکم اعدام به دليل حفظ قرآن تکذيب شد

حميدرضا حبيبی، دادستان عمومی و

حميدرضا حبيبی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان اعلام کرد که عفو زندانيان محکوم به اعدام که قرآن را حفظ کرده بودند منوط به رأی کميسيون عفو است.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، دادستان اصفهان گفت: "برای تجديدنظر در حکم محکومان، پرونده ابتدا به کميسيون عفو و پس از آن در صورت وجود شرايط مناسب به رئيس قوه قضائيه ارجاع داده می‌شود و حکم نهايی در پايان به تأييد رهبری می‌رسد."

حميدرضا حبيبی افزود: حفظ قرآن "تنها يکی از شروط تخفيف حکم يا عفو محسوب می‌شود".

دادستان اصفهان با تأکيد بر اين‌که "تاکنون هيچ حکم اعدامی به دليل حفظ قرآن لغو نشده است"،‌ گفت: "حفظ قرآن از جمله امتيازاتی است که افراد با جرايم مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند، اما اين امر ابتدا برای عفو بايد در کميسيون عفو استان و کشور بررسی شود و علاوه بر اين شرايط ديگری نيز برای عفو نياز است."

به‌گفته وی برای عفو حکم اعدام شرايط متعددی در نظر گرفته می‌شود، از جمله در مورد مجرمان مواد مخدر مواردی مانند ميزان ماده مخدر و سابقه مجرم نيز مد نظر قرار می‌گيرد.

رضا صادقی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان چندی پيش از بخشیده شدن ۱۶ زندانی محکوم به اعدام به دلیل حفظ قرآن خبر داده بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.