ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روحانی از کنار ردصلاحيت‌های گسترده کانون وکلا گذشت

حسن روحانی، رئيس‌جمهور ايران امروز

حسن روحانی، رئيس‌جمهور ايران امروز شنبه سوم اسفندماه با هیأت‌های مديره کانون‌های وکلای دادگستری ديدار کرد اما سخنی از ردصلاحيت‌های اخير در انتخابات هیأت مديره کانون‌ وکلای دادگستری مرکز نگفت.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، حسن روحانی در اين ديدار به سخنان کلی درباره نقش وکلا در جامعه بسنده کرد و گفت "وکيل در سيستم قضايی جايگاه بسيار مهمی دارد" و "وکلا خادمان حقوقی ملت ايران هستند".

رئيس‌جمهور ايران در بخش ديگری از سخنان خود با دفاع از "استقلال وکلا"، گفت: "وکيل در ايفای وظيفه حرفه‌ای خود بايد مصون از هرگونه تعقيب باشد و مرجع رسيدگی‌کننده به مشکلات و مسائل حرفه‌ای وکلا، کانون وکلاست."

حسن روحانی در حالی از مصونيت و استقلال وکلا سخن می‌گويد که دادگاه انتظامی قضات روز چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه، ردصلاحیت ۲۹ تن از نامزدهای بیست‌وهشتمین دوره انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز را ابلاغ کرد.

چندين وکيل دادگستری چنين ردصلاحيت‌هايی را برخلاف اصل استقلال کانون وکلای دادگستری دانسته و از اين‌که نهاد ديگری برای کانون وکلا تعيين تکليف می‌کند ابراز تأسف کرده‌اند.

آن‌ها همچنين گفته‌اند بيشتر ردصلاحيت‌شدگان وکلای حقوق بشری هستند و بعضی از آن‌ها بعد از انتخابات سال ۸۸ وکالت برخی از زندانیان را به عهده گرفته‌اند.

روحانی در سخنان امروز خود تأکيد کرد: "به‌عنوان رئيس دولت اعلام می‌کنم که استقلال وکلا اصلی مسلم است که دولت بر آن تأکيد دارد."

وی همچنين گفت: "دولت نسبت به حقوق وکلا و برای دفاع از حقوق شما که بالطبع حمايت از حقوق ملت است، مصمم است و حتماً لايحه جامع وکالت را دقيق مورد بررسی قرار خواهد داد."

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • samad

    من حقوقدان هستم! هر کس اندک مکثی در کلاشی آخوند جماعت بکند باید به سطح بهره ی هوشی او شک کرد

  • فرامرز

    انتظار دارید چی بگه!بگه ناراحت شدم!روحانی از روز اول گفت حرف اول رو رهبر میزنه،الان هم میگه.مردم ایران شنونده خوبی نیستند و تو توهم بسر میبرند