ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تخریب خانه‌های تاریخی شیراز ادامه دارد

در شیراز ۱۰ خانه‌ قدیمی در محله‌ «سنگ‌سیاه» به‌جرم تجمع معتادان در آنها و ناتوانی مسئولان از جمع‌آوری این افراد از محله‌های تاریخی تخریب شدند.

دور سوم تخریب خانه‌های تاریخی در شهر شیراز که بخش عمده‌ای از آن‌ها در بافت تاریخی این شهر قرار دارد،‌ آغاز شد و حدود ۱۰ خانه‌ قدیمی در محله‌ «سنگ‌سیاه» به‌جرم تجمع معتادان در آنها و ناتوانی مسئولان از جمع‌آوری این افراد از محله‌های تاریخی تخریب شدند.

تخریب خانه‌های تاریخی شیراز ادامه دارد

به این خانه‌های تاریخی که محل تجمع معتادان بی‌سرپناه و درمانده است، لقب «منقل‌خانه» را داده‌اند. شهرداری شیراز هرچند گاه یک بار به بهانه ارتقای امنیت اجتماعی به این «منقل‌خانه‌ها» که برخی از آثار ارزشمند معماری ایران‌اند هجوم می‌آورد و آنها را با خاک یکسان می‌کند.

خانه‌ی قاجاری و ارزشمند «تومانی» در یکی از گذرهای بافت تاریخی شیراز را از جمله خانه‌های ارزشمندی است که در طرح جمع‌آوری معتادان شیراز و تخریب «منقل‌خانه‌ها» با خاک یکسان شده است.

به گفته هوشنگ اسفندیاری‌پور، کار‌شناس حوزه‌ میراث فرهنگی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد خانه‌های قدیمی و ارزشمند بافت تاریخی شیراز با مشکل تجمع معتادان مواجه‌اند. این مشکل که به یک ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده و رسیدگی نکردن به این بناهای ارزشمند و قدیمی توسط متولیان بناهای تاریخی و مالکانشان و همچنین بی‌سروسامان بودن و حضور معتادان در این خانه‌ها، ‌ چهره‌ بافت تاریخی شیراز را زشت کرده است.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.