ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سیمون دیاز، خواننده ترانه‌های عامیانه درگذشت

سیمون دیاز، خواننده ترانه معروف «اسب پیر» درگذشت. این ترانه سال‌هایی در کوچه و خیابان‌های آمریکای لاتین طنین‌انداز بود.

سیمون دیاز، خواننده محبوب ونزوئلایی در ۸۵سالگی درگذشت.

سیمون دیاز، خواننده ترانه‌های عامیانه

نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا به مناسبت درگذشت سیمون دیاز سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

سیمون دیاز در شرایطی چشم بر جهان فروبست که ونزوئلا از نظر سیاسی و اجتماعی بحران‌زده است. در این کشور در طی دو هفته گذشته چندین تن در درگیری‌های خیابانی کشته شده‌اند. عزای عمومی برای سیمون دیاز ونزوئلایی‌ها را شاید برای مدت کوتاهی به هم نزدیک کند. طرفداران و مخالفان دولت ونزوئلا به رغم اختلافات ژرفی که دارند، یک‌صدا از این آهنگساز و خواننده ترانه‌های عامیانه تجلیل کردند و او را نماد و نشانه‌ای از فرهنگ ونزوئلا خواندند.

محبوب‌ترین ترانه عامیانه سیمون دیاز «اسب پیر» (Caballo Viejo) نام دارد. او در این ترانه محنت‌ها و رنج‌هایی را که یک مرد عاشق تحمل می‌کند، با رنج اسب سالخورده‌ای مقایسه می‌کند که روزهای آخر زندگی‌اش را می‌گذراند و امید دارد که کسی از راه برسد و چیزی جلوی او بیندازد.

دیاز ترانه «اسب پیر» را هنگامی که ۵۲ سال داشت خواند و با این ترانه به یکی از محبوب‌ترین خوانندگان ترانه‌های عامیانه در کشورهای شمالی آمریکای لاتین بدل شد. این ترانه در سال‌های دهه۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ در کوچه و بازار طنین‌انداز بود و اجراهای متفاوتی از آن در دست است. هنگامی که گروه جیپسی کینگز (Gipsy Kings) در سال ۱۹۸۷ بر اساس این ترانه، ترانه معروف «بامبولیو» (Bamboleo) را عرضه کردند، شهرت سروده سیمون دیاز عالمگیر شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.