ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

يک کافه کتاب در تهران تعطيل شد

کافه کتاب “ترنجستان سروش” تهران

کافه کتاب "ترنجستان سروش" تهران از سوی اداره اماکن نيروی انتظامی ايران تعطيل شد.

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا)، دليل تعطيلی اين کافه کتاب، "تداخل صنفی و شکايت اتحاديه آب‌ميوه، بستنی و کافی‌شاپ‌" اعلام شده است.

بر پايه اين گزارش "اين بدان معناست که کتاب‌فروشی‌ها نمی‌توانند در فضای کتاب‌فروشی خود، بخشی را برای نشستن مشتريان خود درنظر بگيرند و در حين مطالعه و بررسی کتاب‌ها، برای آن‌ها سرويس خاصی اعم از قهوه يا امثالهم سرو کنند."

اسکندر آزموده سفيدی، رئيس اتحاديه صنف بستنی، آب‌ميوه و کافی شاپ تهران گفت: "ما در اتحاديه‌ خود تعريفی به عنوان «کافه کتاب» نداريم. از طرفی هر فروشگاهی که بخواهد به حيطه‌ فعاليت کافه‌داری ورود پيدا کند، ملزم به اخذ پروانه از اتحاديه صنف بستنی، آب‌ميوه و کافی شاپ تهران است."

وی در مورد بسته‌شدن کافه‌کتاب "ترنجستان سروش" افزود: "من در جريان ريز پرونده و شکايت نيستم اما بدون شک اين شکايت به آن دليل تنظيم و ارائه شده که «ترنجستان سروش» از اتحاديه صنف بستنی، آب‌ميوه و کافی‌شاپ تهران مجوز فعاليت نداشته است."

به گفته آزموده سفيدی "کتاب‌فروشی در حيطه‌ی اتحاديه‌ کتابفروشان است اما کتاب‌فروشان نمی‌توانند مطابق با پروانه‌ اين اتحاديه، کافه‌داری کنند."

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آناهیتا جمشیدی

    تعطیل کردن این کافه کتاب عین بی فرهنگیه...

  • reza

    ترنجستان ها متعلق به جبهه انقلاب فرهنگی هستند و توسط مدیران نشر معارف انقلاب اسلامی وابسته و مستقر در بیت رهبری اداره میشن/این جالبه که ی اتحادیه تونسته تعطیلشون کنه