ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نسخه‌های امضاء شده «نبرد من» هیتلر حراج شد

دو نسخه از کتاب «نبرد من» نوشته آدولف هیتلر، رهبر رایش سوم در یک حراجی در آمریکا به قیمت ۶۴ هزار و ۸۵۰ دلار به فروش رسید.

دو نسخه از کتاب «نبرد من» نوشته آدولف هیتلر، رهبر رایش سوم در یک حراجی در آمریکا به قیمت ۶۴ هزار و ۸۵۰ دلار به فروش رسید. این دو نسخه را هیتلر امضاء کرده بود.

بزرگ‌ کنید
نسخه‌های امضاء شده «نبرد من» هیتلر حراج شد

انتظار می‌رفت که این کتاب‌ها حداکثر به قیمت ۲۰ هزار دلار به فروش برسد. اما به گفته حراجی نت‌ساندرز در لس‌آنجلس، در پایان حراجی، دو نسخه امضاء شده «نبرد من» بیش از سه برابر قیمت ارزیابی شده به فروش رفت.

هیتلر این دو جلد کتاب را امضاء کرده و به ژوزف باور، یکی از مشاورانش به مناسبت ایام کریسمس هدیه داده بود.

حراجی «نیت ساندرز» اعلام کرده که در مجموع ۱۱ نفر در حراجی «نبرد من» برای خرید این کتاب با هم رقابت می‌کردند.

در سال ۱۹۲۴ که هیتلر به اتهام خیانت به کشور در زندان لندزبرگ زندانی بود متن کتاب را به منشی‌اش رودلف هس که با او هم‌زندان بود دیکته کرد. جلد نخست «نبرد من»، با عنوان «تسویه حساب» در ۱۸ ژوئیه ۱۹۲۵ به چاپ رسید؛ جلد دوم آن با عنوان «جنبش ناسیونال سوسیالیسم» در بهار ۱۹۲۶ منتشر شد.

«نبرد من» به فارسی هم ترجمه شده و در طی سال‌ها بار‌ها تجدید چاپ شده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.