ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک مقام امنیتی: مرزبانان آزاد نشده‌اند

علی اصغر میرشکاری، معاون امنیتی

علی اصغر میرشکاری، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان امروز ۱۱ اسفند، گفت که مرزبانان ایرانی در میان گروگان‌های آزاد شده در عملیات نیروهای سپاه مرزی پاکستان نیستند.

بزرگ‌ کنید
یک مقام امنیتی امروز اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مرزبانان ایرانی همچنان آزاد نشده‌اند.

این مقام امنیتی در گفتگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که بررسی‌های صورت گرفته پس از آزادسازی این ۱۱ نفر گروگان نشان داد که مرزبانان در بین آنها حضور ندارند و بر اساس اعلام کنسولگری ایران در کویته پاکستان افراد آزاد شده قاچاقچی بوده‌اند.

این در حالی است که دیروز خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) به نقل از منابع خبری پاکستان، خبر از آزادی پنج مرزبان ربوده شده ایرانی داد.

اگرچه پیش از این سردار مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح، آزادی پنج مرزبان ایرانی ربوده شده در مرز  پاکستان را تایید کرده بود. او رهایی گروگان‌ها را نتیجه مذاکراتی دانسته بود که با دولت پاکستان انجام گرفته.

همزمان خان وصی، سخنگوی نیروهای سپاه مرزی پاکستان نیز اعلام کرده بود که مرزبانان ربوده شده ایران در میان اتباع خارجی آزاد شده در منطقه تربت قرار دارند.

بزرگ‌ کنید
پیش از این ایران برای آزادسازی مرزبانان گروگان گرفته شده ایرانی، تهدید کرده بود عملیاتی را در نقاط مرزی خود در خاک پاکستان انجام خواهد داد.

با این وجود دیروز نیز علی‌اصغر میرشکاری، معاون امنیتی انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به طور رسمی خبر آزادسازی مرزبانان ایرانی را تایید نکرد.

دیروز هم یک منبع آگاه در وزارت کشور احتمال داده بود که شاید گروگان‌های ایرانی آزاد شده مربوط به گروگان‌های مواد مخدر باشند و نه مرزبانان ایرانی.

پنج مرزبان ایرانی از جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ در منطقه مرزی جکیگور استان سیستان و بلوچستان ناپدید شده بودند.

گروه جیش‌العدل با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی مسئولیت ربودن این افراد را به عهده گرفته بود.

این گروه تاکنون واکنشی در پیوند با آزاد شدن این پنج مرزبان نشان نداده است.

به‌دنبال ربودن پنج مرزبان ایرانی توسط گروه مسلح جیش‌العدل در سیستان و بلوچستان، واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت.

شعاع این واکنش‌ها از موضع‌گیری‌های دولتی به درون فعالان سیاسی و جامعه نیز کشیده شد و در شبکه‌های اجتماعی مجازی صفحاتی برای آزادی این پنج مرزبان به راه افتاد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.