ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محکومیت مریم شفیع‌پور به ۷ سال زندان

 شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، مریم

 شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، مریم شفیع‌پور را به ۷ سال حبس محکوم کرده است. این فعال دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی، پنجم مرداد سال ۹۲ پس از احضار به دادسرای شماره ۲ شهید مقدس اوین، به زندان منتقل شد و ۶۷ روز در انفرادی به سر برد.

بزرگ‌ کنید
مریم شفیع‌پور در یک ملاقات کابینی در زندان اوین

وبسایت "کلمه" با اعلام خبر محکومیت مریم شفیع‌پور نوشت که او قبلا توسط بازجو تهدید شده بود که حکمی بیش از ۵ سال خواهد گرفت: «پیش از این یک منبع مطلع گفته بود که این دانشجوی زندانی برای اعتراف اجباری در زندان تحت فشار است و به او گفته‌اند به شرط اعتراف حکمش کمتر خواهد شد.»

قاضی صلواتی در سومین و آخرین جلسه دادگاه مریم شفیع‌پور که در ۱۳ بهمن برگزار شد، با آزادی او با قرار وثیقه مخالفت کرد.

مریم شفیع‌پور در ملاقات‌های کابینی به خانواده‌اش گفته بود که مورد  ضرب و شتم قرار گرفته اما بستگانش از ترس آن که مبادا وضعیت او بدتر شود، در این زمینه اطلاع رسانی نکرده بودند.

مریم شفیع پور، دانشجوی سابق رشته مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه بین‌المللی قزوین، پس از دو ترم تعلیق از تحصیل به دلیل فعالیت دانشجویی در حالی که در ترم هشتم بود، از دانشگاه اخراج شد.

او پیش از این در سال ۸۹ به دلیل فعالیت های دانشجویی بر اساس حکم دادگاه انقلاب قزوین به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.