ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دادسرای اهر بازداشت ۵۹ فعال آذربايجانی را تأييد کرد

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهر بازداشت ۵۹ تن از فعالان آذربايجانی را که چندی پيش به مناسبت روز جهانی مادری گرد هم آمده بودند، تأييد کرد.

تارنمای دادگستری استان آذربايجان شرقی نوشته است اين افراد "با هدف برهم زدن امنيت کشور (با توجه به سوابق کيفری مرتبط و گزارش مراجع اطلاعاتی و امنيتی و انتظامی) با قرارهای قانونی و متناسب بازداشت و يا آزاد شدند و چند نفر از متهمان نيز جهت ادامه و تکميل تحقيقات در مراجع اطلاعاتی و امنيتی هستند."

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهر اين ۵۹ نفر را "از فعالان قوم‌گرای استان‌های آذربايجان شرقی، غربی و اردبيل" معرفی کرده و گفته است اتهام بازداشت‌شدگان "تشکيل و عضويت در دستجات با هدف برهم زدن امنيت کشور" است.

بر پايه اين گزارش شماری از بازداشت‌دگان با سپردن قرار وثيقه آزاد شده‌اند و شماری ديگر نيز  "در مراجع اطلاعاتی و امنيتی در بازداشت هستند."

پيش از اين، صالح کامرانی، وکيل دادگستری در گفت‌وگو با زمانه گفته بود نيروهای انتظامی چند نفر از اين فعالان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

اين دسته از فعالان مدنی در منزل اکبر ابولزاده يکی از فعالان مدنی اهر به مناسبت سوم اسفندماه روز جهانی زبان مادری گرد هم آمده بودند.

اين افراد از شهرهای مختلف آذری‌نشين در اهر جمع شده بودند و تعدادی از آنان مانند عباس لسانی، روزبه سعادتی، ميثم آزادی و فردين مرادپور سابقه بازداشت و زندان نيز داشته‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • aydin

    هدفتون از انتخاب این عکس چی بوده ؟