ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خط و نشان مجلس برای دولت: سه کارت زرد، ۴۶۷ سؤال و دوهزار و ۶۴۲ تذکر

حسين مظفر، معاون نظارت مجلس

حسين مظفر، معاون نظارت مجلس ايران امروز ۱۸ اسفند، آماری از عملکرد نظارتی مجلس بر دستگاه اجرايی را اعلام کرده که بر اين اساس دولت حسن روحانی در فاصله هفتم آذر  تا ششم اسفندماه، هزار و ۲۱۳ تذکر دريافت کرده است.

تا اسفندماه امسال سه کارت زرد، ۴۶۷ سؤال و دوهزار و ۶۴۲ تذکر، کارنامه دولت به روایت مجلس بوده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی(ايرنا)، از اين ميان ۱۹۶ تذکر مستقيماً رئيس جمهور را خطاب قرار داده است. در اين گزارش وزير راه و شهرسازی با ۱۴۱ و وزير صنعت، معدن و تجارت با ۱۲۰ تذکر در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع تذکرهای دولت از آغاز به کار دولت به دوهزار و ۶۴۲ تذکر رسیده است.
با اين حال علی جنتی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضا فرجی دانا وزير علوم و تحقيقات و وزير امور اقتصادی و دارايی با دريافت کارت زرد و قانع نشدن نمايندگان از پاسخ‌های آنان به پرسش‌های‌ مجلس در شرايط سخت‌تری قرار دارند.
حسين مظفر گفته با وجود امکان احضار وزيران و مسوولان اجرايی به صحن علنی مجلس برای ارائه گزارش، تاکنون نمايندگان مجلس از اين ابزار نظارتی استفاده نکرده‌اند.

۱۹۶ تذکر نمایندگان مستقيماً رئيس جمهور را خطاب قرار داده است.

در ماه‌های اخير اعتراضات بسياری از طرف طيف موسوم به اصولگرايان و همچنين فراکسيون ‌پايداری به دولت حسن روحانی انجام شده.
از اين ميان وزارت ارشاد و وزارت علوم هدف بسياری از اين انتقادات بوده‌اند.
امروز آيت‌الله مکارم شيرازی از عملکرد وزير علوم انتقاد کرده و عزل و نصب‌های اين وزارتخانه را به نفع "نظام" ندانسته. مکارم شيرازی تاکيد کرده که اين وزير را به حضور نپذيرفته است.
در همين رابطه جمعه گذشته، ائمه جمعه سراسر کشور در خطبه‌های خود به سياست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد انتقاد کردند.
در واکنش به انتقادات عليه دولت يازدهم، هاشمی رفسنجانی با حمايت از دولت، اين مسائل را در وضعيت فعلی کشور قابل پيشبينی دانسته و از دولت خواسته که مقاومت کند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Neda

    مجموع تعیلات نمایندگان در سال 92 به شرح زیر می شود: 18 روز اول سال +105 روز تعطیلات آخر هفته + 100 روز تعطیلات ماهانه، منهای روزهای پنجشنبه و جمعه وتعطیل رسمی + 14 روز تعطیل رسمی + 30 روز تعطیلات تابستانی + 20 روز مرخصی، جمعا نمایندگان در سال جاری 287 روز تعطیلی داشته اند و با این حساب نمایند گان از مجموع 365 روز سال 78 روز کاری را در مجلس شورای اسلامی سپری کرده اند.!! لازم به ذکر است این 78 روز نمایندگان در مجلس حضور داشته اند البته بدون احتساب روزهایی است که برخی از نمایندگان به دلایل مختلف غیبت می کنند و یا بنا بر شرایطی در ماموریت های داخل یا خارج از کشور حضور دارند است. لازم به ذکر است این 78 روز کاری نمایندگان بدون احتساب روزهایی است که برخی از نمایندگان به دلایل مختلف غیبت می کنند و یا بنا بر شرایطی در معموریط های داخل یا خارج از کشور حضور دارند است.!!

  • arass

    مقام نخودی ریس جمهوری را حذف و کنترل کشور را توسط بیت و دوستان رسمی و قانونی کنند!