ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراض‌ها در ونزوئلا بازهم کشته بر جای گذاشت

به‌رغم اعلام شکست اعتراض‌ها از سوی رئيس‌جمهور ونزوئلا، بار ديگر درگيری‌ها در اين کشور چند کشته بر جای گذاشت.

با اين‌که نيکولاس مادورو، رئيس‌جمهور ونزوئلا ادعا کرده بود که "ما کودتا را خنثی کرديم" اعتراض‌های خيابانی در کشورش همچنان ادامه دارد و باز هم در اين اعتراض‌ها چند نفر کشته شدند.

بزرگ‌ کنید
از آغاز اعتراض‌ها در ونزوئلا ۲۲ نفر کشته شده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، در درگيری ميان موافقان و مخالفان دولت کنونی ونزوئلا دو نفر کشته شدند.

در مريدا، يک زن شيليايی هنگامی که قصد داشت موانع خيابانی مخالفان را جمع‌‌آوری کند، کشته شد.

اين زن شيليايی که گيزلا روبيلار نام داشت و ۴۷ ساله بود، نخستين خارجی است که از آغاز اعتراض‌های يک ماه اخير در ونزوئلا کشته شده است.

آلکسيس راميرز، فرماندار ایالت مريدا گفت: "او توسط گروه‌های دست راستی که در کمين نشسته بودند مورد هدف قرار گرفت و به چشمانش شليک شد."

گيزلا روبيلار شش سال بود که در شهر آند زندگی می‌کرد و عضو حزب حاکم سوسياليست بود.

دوشنبه شب ۱۹ اسفندماه (۱۰ مارس) در شهر سن کريستوبال، در درگيری دو گروه مخالفان و موافقان دولت يک دانشجو هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

تظاهرات عليه نيکولاس مادورو، رئيس‌جمهور ونزوئلا از دانشگاه اين شهر آغاز شد. از آن زمان تاکنون تقريبا هر روز معترضان عليه افزايش جرم و جنایت، فساد مالی مقام‌های دولتی و شرايط اسفناک اقتصادی کشور به خيابان‌ها آمده‌اند.

"تنها گلوله‌ها نمی‌کشند"

از آغاز اعتراض‌ها در ونزوئلا ۲۲ نفر کشته و بيش از ۳۰۰ نفر زخمی شده‌اند. حدود يک هزار و ۳۰۰ نفر دستگير شده‌اند که به‌گفته دولت ونزوئلا در حال حاضر هنوز ۹۲ نفر در زندان به‌سر می‌برند.

نيکولاس مادورو روز دوشنبه به طرفداران خود گفت اعتراض‌ها عليه دولت‌اش با موفقيت شکست خورد و افزود: " ما کودتا را خنثی کرديم".

مادورو اين اعتراض‌ها را نتيجه "حمايت توطئه‌آميز" آمريکا از مخالفان می‌داند.

با این حال، باز هم صدها نفر از پزشکان و دانشجویان پزشکی در مخالفت با کمبودهای موجود در بیمارستان‌ها به خيابان‌ها آمدند.

تظاهرکنندگان روز گذشته با روپوش‌ها سفيد و با پرچم بزرگ کشورشان در ميدانی در کاراکاس گرد آمدند. در يکی از پلاکاردهای آن‌ها نوشته شده بود: "تنها گلوله نيست که می‌کشد، کمبود دارو هم می‌کشد."

در حالی که تظاهرکنندگان قصد داشتند به مقابل مقر معاون رئيس‌جمهور بروند با ممانعت نيروهای امنيتی روبه‌رو شدند. به‌گفته مقام‌های دولتی اين تظاهرات مجوز نداشت.

اين در حالی بود که برای تظاهرات حامیان دولت که تنها چند خیابان پايين‌تر برگزار می‌شد، هیچ محدودیتی وجود نداشت.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.