ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

واکنش تند ولايتی به سخنان بان کی مون درباره وضعيت حقوق بشر در ایران

علی‌اکبر ولايتی، مشاور رهبر جمهوری

علی‌اکبر ولايتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بين‌الملل، در واکنش به سخنان بان کی مون، دبيرکل سازمان ملل که از وضعيت حقوق بشر در ایران انتقاد کرده بود، گفت وی شخصيت مستقلی ندارد و "کاملا در اختیار آمريکايی‌هاست".

علی‌اکبر ولايتی: بان کی مون هيچ ويژگی جز اين‌که عامل و ابزار دست آمريکايی‌ها باشد ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، علی‌اکبر ولايتی گفت: "بان کی مون در ميان ساير دبيرکل‌های سازمان ملل يکی از بدترين عملکردها را نسبت به معضلات جهان اسلام داشته است."

وی افزود: "بان‌کی مون نسبت به ساير دبيرکل‌های سازمان ملل متحد تا امروز شخصيت مستقلی را از خود نشان نداده است.

مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بين‌الملل همچنين گفت: "بان کی مون فردی است که کاملا در اختيار آمريکايی‌هاست و هر آن‌چه که آمريکايی‌ها بخواهند از طريق تريبون سازمان ملل بيان کنند را به آقای بان کی مون گفته و او در رابطه با آن اظهار نظر می‌کند."

به‌گفته وی "او هيچ ويژگی جز اين‌که عامل و ابزار دست آمريکايی‌ها باشد ندارد."

دبيرکل سازمان ملل سه‌شنبه ۲۰ اسفندماه (۱۱ مارس) در گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل از دولت حسن روحانی انتقاد کرد و گفت او به وعده‌های خود در مورد گسترش آزادی‌ها در ايران عمل نکرده است.

بان کی مون: حسن روحانی به وعده‌های خود در مورد گسترش آزادی‌ها در ايران عمل نکرده است.

بان کی مون گفت: "[روحانی] هيچ بهبود قابل توجهی در ارتقا و حفاظت از حق آزادی بيان و عقيده انجام نداده و رسانه‌های ايران اعم از نوشتاری و اينترنتی همچنان با محدوديت‌ و در مواردی با توقيف روبه‌رو هستند."

دبيرکل سازمان ملل ضمن بيان اين‌که مهدی کروبی و ميرحسين موسوی، دوتن از رهبران اعتراض‌های پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری، بدون اعلام جرم يا محاکمه‌ در زندان خانگی قرار دارند افزود در ايران هنوز افراد به دليل ابراز نظر يا بيان عقيده‌ای مخالف حکومت، بازداشت و محاکمه می‌شوند.

بان کی مون همچنين از شمار بالای اعدام‌ها در ایران انتقاد کرد و افزود: "سال گذشته در ايران ۵۰۰ تا ۶۲۵ نفر اعدام شده‌اند که ۵۷ مورد از اين اعدام‌ها در برابر ديدگان مردم صورت گرفته است."

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • دادپور

    مشاور بزرگ و قابل اعتماد و هم منقل رهبر فر زانه چه صحبت معقول دیگری می توانست داشته باشد؟ او هم باور دارد که از نظام سرتا پا جهل و دروغ و جنایت اسلامی نباید انتقاد کرد. منتقد نظام در داخل وضع معلومی دارد ، اما اگر غیر قابل دسترس نظام باشد با انواع و اقسام دروغ ها و اراجیف سعی در سکوتش می کنند. اما این شیوه شناخته شده رژیم کمکی در اخفای جنایات حکومت اسلام نمی کند.

  • پيام

    علت واکنش نشان دادن خیلی سریع ولایتی بخاطر این است که میترسند که بعداز هسته ای زمزمه های حقوق بشری هم شروع شود